Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Brazília schválila nákup Microsoft+Activision, s odkazom pre Sony

Úrady potvrdili nákup bez obmedzení.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Activision wallpaper

Brazília, ako jedna z najväčších krajín sveta, dokončila svoju analýzu predaja spoločnosti Activision, za ktorú má Microsoft zaplatiť 69 miliárd dolárov. Spotrebiteľské úrady krajiny kontrolovali nákup z toho hľadiska, či Microsoft vďaka Activisionu nezíska monopolné postavenie na trhu a či budú spotrebitelia nejako obmedzení.

Úrady nakoniec schválili tento nákup úplne bez obmedzení a pripomienok. Administrative Council for Economic Defense vo svojom vyhlásení zdôvodňuje rozhodnutia a jeden z bodov odkazuje aj Sony.

  • Podľa CADE táto transakcia nedosiahne takých rozmerov, aby narušila konkurenciu na trhu. Skúmali nie len herný trh, ale aj trh s merchandisom či ostatné licencie, ktoré Activision má.
  • Po prevzatí Activisionu sa nijako nezmení možnosť prístupu na platformu Xbox alebo PC pre ostatných vývojárov a existujúcich zákazníkov na týchto platformách to nijako neovplyvní. To znamená, že transakcia nebude mať žiadny negatívny efekt na platformu alebo zákazníkov
  • Aj keď sa stane Call of Duty exkluzívnou značkou pre Xbox a PC, tieto platformy nebudú nijako negatívne ovplyvnené. Konkurencia bude mať stále rovnaký prístup a možnosti na tieto platformy.
  • Tento výrok adresovali priamo SONY: "Je dôležité zdôrazniť, že hlavným cieľom aktivít CADE je ochrana hospodárskej súťaže a podpora blahobytu brazílskych spotrebiteľov, a nie obrana konkrétnych záujmov konkrétnej konkurencie."
  • Hoci uznáva, že časť používateľov konzol PlayStation (od Sony) by sa mohla rozhodnúť pre migráciu na Xbox v prípade, že by sa hry Activision Blizzard – a najmä Call of Duty – stali exkluzívnymi pre ekosystém Microsoftu, SG/CADE neverí, že takáto možnosť sama o sebe predstavuje riziko pre hospodársku súťaž na trhu konzol ako celku.
  • Vzhľadom na vyššie uvedené sa dospelo k záveru, že súčasná fúzia je schválená bez obmedzení.

Microsoft je tak bližšie k prevzatiu firiem Activision, Blizzard a King. Momentálne tento obchod posudzujú aj britské úrady a Európska Komisia. Pred pár dňami letel Jim Ryan do Bruselu, aby orodoval u Európskej komisie proti akvizícii.

Očakávame, že po zverejnení výrokov Brazílskej komisie, Jim Ryan bude znovu útočiť na Microsoft v ďalšom blogovom príspevku na stránkach PlayStation.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom SPRÁVA DŇA: Európska komisia schválila nákup Microsoft + Activision Blizzard!

SPRÁVA DŇA: Európska komisia schválila nákup Microsoft + Activision Blizzard!

Obrovská správa pre Xbox.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Activision za posledný štvrťrok zarobil 2,4 miliardy dolárov

Activision za posledný štvrťrok zarobil 2,4 miliardy dolárov

Neuveriteľné finančné výsledky tejto firmy.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Phil Spencer sa chystá oživiť značku StarCraft

Phil Spencer sa chystá oživiť značku StarCraft

Po prevzatí Activision Blizzard, Microsoft odklepne nový Starcraft.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom SPRÁVA DŇA: Microsoft Xbox kupuje Activision, Blizzard a King

SPRÁVA DŇA: Microsoft Xbox kupuje Activision, Blizzard a King

Najväčšia akvizícia v histórii herného priemyslu.