Posledná epizóda

CH Podcast #47 - HiFi Rush, Dead Space Remake, Seriál The Last of Us a Tragédia menom Skull and Bones

02. Február 2023

V našej najnovšej epizóde CentrumHer Podcastu sme začali krátkou rozpravou o The Day Before. Posledné kroky vývojárov totižto robia z nášho staršieho Face2Face článku ba priam až prorocký kúsok.

Vynechať sme nemohli ani hit nedávnych dní - HiFi Rush, ktorý Bethesda vydala v podstate z minúty na minútu. Lukáš sa podelil o svoje dojmy z tejto hry. No v posledných dňoch hral aj Dead Space Remake a tak porozprával čo-to aj o ňom.

Samozrejme, obísť sme nemohli ani seriál The Last of Us, ktorý aktuálne láme rekordy a dočkal sa aj potvrdenia druhej série. A nakoniec sme sa zasmiali na tragikomédií, ktorú v posledných mesiacoch predvádza Ubisoft, najme v súvislosti s hrou Skull and Bones.

Bude mať Horizon: Forbidden West češtinu?

Prvá hra v sérii nemala CZ titulky.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

28. Máj 2021

Horizon Forbidden West screenshot 3

Horizon: Zero Dawn bola jednou z mála PS4 hier, ktoré nedostali CZ titulky na vydanie. Sony Česká Republika intenzívne pracuje na češtinách a podporuje český preklad vo väčšine PlayStation hier. U tohto titulu sa jej to však nepodarilo, pretože Horizon obsahuje kvantum textov a preklad by bol pravdepodobne moc drahý. Išlo tiež o novú značku.

Druhý diel série s názvom Horizon: Forbidden West sa nám včera predviedol v plnej paráde. Otázkou však stále zostáva, kedy hra vyjde a či bude mať aj titulky. Faktorom na toto rozhodnutie sú aj predaje prvej hry v česku a na Slovensku.

Bude čeština v Horizon: Forbidden West?

Aktualizácia 2.9.2021: Sony oficiálne potvrdilo, že hra bude mať české titulky. Titulky budú na PS4 aj PS5, hneď pri vydaní 18.2.2021.

Pôvodná správa: Od vydania Horizon: Zero Dawn ubehli už štyri roky. PlayStation má v Česku aj na Slovensku obrovskú základňu fanúšikov a predaje hier na PlayStation výrazne narástli. Aj to je dôvod, prečo Sony pripravilo CZ titulky do hier ako Spider-Man Miles Morales, či Ratchet & Clank: Rift Apart.

Horizon: Forbidden West stále nemá dátum vydania a na rozdiel od Ratcheta ide o veľkú open-world hru s obrovským množstvom textov. Je teda otázne, či Sony bude investovať do prekladu tejto hry. My odhadujeme, že vzhľadom na zväčšujúci sa trh, Horizon: Forbidden West čeština bude. Musíme si však počkať na oficiálne oznámenie Sony.

Mimochodom, prvá hra Horizon: Zero Dawn čoskoro dostane slovenské titulky. Pracuje na nich tím z Lokalizacie.sk a dostupné na stiahnutie by mali byť len pre PC verziu. Slovenčina do tejto hry je takmer hotová a preklad vznikal takmer rok.

Keď sa dozvieme dátum vydania Horizon: Forbidden West alebo informácie o češtine priamo od českej Sony, budeme vás informovať.

Medzitým si pozrite najnovšie obrázky a videá z hry. Vyjde na PlayStation 4 a PlayStation 5.

Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West ukázaný v 14-minútovej gameplay ukážke z PS5

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Cyberpunk 2077 čeština - oficiálne info

Cyberpunk 2077 čeština - oficiálne info

Potvrdené všetky jazyky do Cyberpunk 2077, vrátane češtiny.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Horizon Forbidden West - Recenzia

Horizon Forbidden West - Recenzia

Vývojári zo štúdia Guerrilla Games svoju latku nepodliezli. Horizon Forbidden West je viac než skvelé pokračovanie série.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Pozor na cenu Horizon Forbidden West na PS5, Sony chce vylákať od ľudí 10 eur navyše

Pozor na cenu Horizon Forbidden West na PS5, Sony chce vylákať od ľudí 10 eur navyše

Predajný marketing kritizuje aj právnik.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Fallout 76 čeština funguje aj na Steam verzii, stiahnite si tu

Fallout 76 čeština funguje aj na Steam verzii, stiahnite si tu

Čeština do Fallout 76 je dostupná aj na aktuálnu verziu Wastelanders.