Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Bude mať Horizon: Forbidden West češtinu?

Prvá hra v sérii nemala CZ titulky.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Horizon Forbidden West screenshot 3

Horizon: Zero Dawn bola jednou z mála PS4 hier, ktoré nedostali CZ titulky na vydanie. Sony Česká Republika intenzívne pracuje na češtinách a podporuje český preklad vo väčšine PlayStation hier. U tohto titulu sa jej to však nepodarilo, pretože Horizon obsahuje kvantum textov a preklad by bol pravdepodobne moc drahý. Išlo tiež o novú značku.

Druhý diel série s názvom Horizon: Forbidden West sa nám včera predviedol v plnej paráde. Otázkou však stále zostáva, kedy hra vyjde a či bude mať aj titulky. Faktorom na toto rozhodnutie sú aj predaje prvej hry v česku a na Slovensku.

Bude čeština v Horizon: Forbidden West?

Aktualizácia 2.9.2021: Sony oficiálne potvrdilo, že hra bude mať české titulky. Titulky budú na PS4 aj PS5, hneď pri vydaní 18.2.2021.

Pôvodná správa: Od vydania Horizon: Zero Dawn ubehli už štyri roky. PlayStation má v Česku aj na Slovensku obrovskú základňu fanúšikov a predaje hier na PlayStation výrazne narástli. Aj to je dôvod, prečo Sony pripravilo CZ titulky do hier ako Spider-Man Miles Morales, či Ratchet & Clank: Rift Apart.

Horizon: Forbidden West stále nemá dátum vydania a na rozdiel od Ratcheta ide o veľkú open-world hru s obrovským množstvom textov. Je teda otázne, či Sony bude investovať do prekladu tejto hry. My odhadujeme, že vzhľadom na zväčšujúci sa trh, Horizon: Forbidden West čeština bude. Musíme si však počkať na oficiálne oznámenie Sony.

Mimochodom, prvá hra Horizon: Zero Dawn čoskoro dostane slovenské titulky. Pracuje na nich tím z Lokalizacie.sk a dostupné na stiahnutie by mali byť len pre PC verziu. Slovenčina do tejto hry je takmer hotová a preklad vznikal takmer rok.

Keď sa dozvieme dátum vydania Horizon: Forbidden West alebo informácie o češtine priamo od českej Sony, budeme vás informovať.

Medzitým si pozrite najnovšie obrázky a videá z hry. Vyjde na PlayStation 4 a PlayStation 5.

Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West ukázaný v 14-minútovej gameplay ukážke z PS5

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ľudia zbombardovali Horizon Forbidden West: Burning Shores negatívnymi recenziami

Ľudia zbombardovali Horizon Forbidden West: Burning Shores negatívnymi recenziami

Dôvodom sú LGBT postavy v hre.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Far Cry 6 čeština je hotová, sťahujte tu

Far Cry 6 čeština je hotová, sťahujte tu

Stiahnite si očkávanú češtinu do Far Cry 6.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom České titulky dostane aj Returnal

České titulky dostane aj Returnal

Titulky pre PC verziu sú tesne pred vydaním.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Prvý PS5 bundle ohlásený

Prvý PS5 bundle ohlásený

Bude obsahovať Horizon Forbidden West