Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Bude mať Horizon: Forbidden West češtinu?

Prvá hra v sérii nemala CZ titulky.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Horizon Forbidden West screenshot 3

Horizon: Zero Dawn bola jednou z mála PS4 hier, ktoré nedostali CZ titulky na vydanie. Sony Česká Republika intenzívne pracuje na češtinách a podporuje český preklad vo väčšine PlayStation hier. U tohto titulu sa jej to však nepodarilo, pretože Horizon obsahuje kvantum textov a preklad by bol pravdepodobne moc drahý. Išlo tiež o novú značku.

Druhý diel série s názvom Horizon: Forbidden West sa nám včera predviedol v plnej paráde. Otázkou však stále zostáva, kedy hra vyjde a či bude mať aj titulky. Faktorom na toto rozhodnutie sú aj predaje prvej hry v česku a na Slovensku.

Bude čeština v Horizon: Forbidden West?

Aktualizácia 2.9.2021: Sony oficiálne potvrdilo, že hra bude mať české titulky. Titulky budú na PS4 aj PS5, hneď pri vydaní 18.2.2021.

Pôvodná správa: Od vydania Horizon: Zero Dawn ubehli už štyri roky. PlayStation má v Česku aj na Slovensku obrovskú základňu fanúšikov a predaje hier na PlayStation výrazne narástli. Aj to je dôvod, prečo Sony pripravilo CZ titulky do hier ako Spider-Man Miles Morales, či Ratchet & Clank: Rift Apart.

Horizon: Forbidden West stále nemá dátum vydania a na rozdiel od Ratcheta ide o veľkú open-world hru s obrovským množstvom textov. Je teda otázne, či Sony bude investovať do prekladu tejto hry. My odhadujeme, že vzhľadom na zväčšujúci sa trh, Horizon: Forbidden West čeština bude. Musíme si však počkať na oficiálne oznámenie Sony.

Mimochodom, prvá hra Horizon: Zero Dawn čoskoro dostane slovenské titulky. Pracuje na nich tím z Lokalizacie.sk a dostupné na stiahnutie by mali byť len pre PC verziu. Slovenčina do tejto hry je takmer hotová a preklad vznikal takmer rok.

Keď sa dozvieme dátum vydania Horizon: Forbidden West alebo informácie o češtine priamo od českej Sony, budeme vás informovať.

Medzitým si pozrite najnovšie obrázky a videá z hry. Vyjde na PlayStation 4 a PlayStation 5.

Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West ukázaný v 14-minútovej gameplay ukážke z PS5

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry