Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Horizon Forbidden West ukázaný v 14-minútovej gameplay ukážke z PS5

Vývojári predstavili nové fičúry v hre Horizon Forbidden West.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

27. Máj 2021

Horizon Forbidden West

Včerajší deň plný akcie zakončila Sony so svojim State of Play streamom. Ten sa tentokrát zameral na ďalšiu očakávanú exkluzivitu, Horizon Forbidden West.

V takmer 14-minútovej gameplay ukážke nám vývojári predstavili viaceré novinky. Tie sa týkajú prevažne pohybu, zbraní a vybavenia do súbojov.

Horizon Forbidden West prinesie podmorský svet

Druhá hra sa odohrávajú pol roka po udalostiach z Horizon Zero Dawn. Aloy sa presúva na západ do San Francisca, kde stretáva nie len nových priateľov, ale aj nepriateľov. K nepriateľom bude patriť aj kmeň Tenakth. Ten je nebezpečný najme preto, že disponuje schopnosťou ovládnuť robotické zvieratá. Ako sa k tejto schopnosti dostal zistíme až priebehom hry.

Vďaka presunu hry do nového prostredia vývojári mohli priniesť nové, neopozerané prostredia San Francisca. To nám ponúka nové možnosti. Aloy môže preskúmavať svet z výšky, vďaka rôznym budovám či stromom. No taktiež, vďaka novému kusu techniky - potápacej maske, môže preskúmavať podmorský svet.

V gameplay ukážke bol kladený veľký dôraz na súbojový systém. Aj ten sa dočkal zaujímavých noviniek. Aloy má k dispozícií nové gadgety či nové typy munície. Vďaka tomu máte viac taktických možností, ako pristúpiť k súboju. Toto, a ešte viac si budete môcť upgradovať na stanovištiach, tzv. workbench.

Vylepšenia sa dočkalo aj zariadenie na rozšírenú realitu, ktoré má Aloy pripnuté k uchu, tzv. Focus. Tentokrát vám dokáže zvýrazniť body, na ktorých môže šplhať, no taktiež vám pomôže overridnúť ešte viac strojov, ako v prvej hre.

Ak ste čakali na dátum vydania, sklamem vás, ten ohlásený nebol. No už len fakt, že Sony o hre začína rozprávať naznačuje, že vydanie by mohlo byť bližšie, ako si myslíme. O dva týždne tu máme E3, 10. Júna štartuje aj Summer Game Fest, takže dátum vydania sa môžeme dozvedieť už čoskoro.

Horizon Forbidden West príde niekedy v budúcnosti na Playstation 4 a Playstation 5.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Horizon Forbidden West - State of Play Gameplay Reveal | PS5

Horizon Forbidden West - State of Play Gameplay Reveal | PS5

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články