Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Bude v GTA: The Trilogy - The Definitive Edition čeština?

Pôjdu existujúce české titulky v GTA: The Trilogy?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

22. Október 2021

GTA-Trilogy-Definitive-Edition-Cestina

Mnohí z vás hneď po odhalení GTA: The Trilogy – The Definitive Edition začali hľadať info o češtine. Čeština je jedným z hlavných faktorov pre kúpu nových hier v Česku aj na Slovensku a tieto tri staršie hry GTA patria medzi najobľúbenejšie hry v našich končinách vôbec.

Na týchto hrách sme vyrastali a chodili sme sa na ne pozerať ku kamarátom a spolužiakom. Rockstar Games sa chystá vydať remaster hier GTA 3, GTA Vice City a GTA San Andreas už o pár dní, 11.11.2021.

Bude mať GTA: The Trilogy češtinu?

Rockstar Games na oficiálnych stránkach zverejnil niekoľko prvých detailov. Mimo iného aj PC požiadavky a odkazy na predobjednanie trilógie na PC, Xbox, PlayStation aj Switch.

Na stránkach však Rockstar zverejnil aj informácie o preklade trilógie. Titulky dostane až trinásť jazykov, medzi inými poľský, nemecký aj španielsky.

Prečítaj si aj: 
Niekto leakol obrázky z pracovnej verzie GTA 6

České titulky v GTA Trilogy nebudú. A keďže hry teraz bežia na Unreal Engine 4, ani ich nebude možné hneď nainštalovať zo starších hier. Preklady hier GTA 3, Vice City a San Andreas vytvorili fanúšikovia, ale tie sú pre Unreal Engine verzie hier nepoužiteľné.

Existuje možnosť, že české titulky sa do trilógie podarí dostať

Prekladatelia majú však bohaté skúsenosti s Unreal hrami a tvorba češtiny do Unreal Enginu nie je problém. Naše prekladateľské tímy však musia prísť na spôsob, ako češtinu z pôvodných starých hier dostať do nových hier. Dnes totiž ešte nevieme, v akom rozsahu zmenili vývojári tieto hry. A tiež sa to týka len PC verzie.

Na české titulky si tak budeme musieť počkať, ale je veľmi pravdepodobné, že vyjdú. Na preklad sme sa opýtali dvoch najväčších prekladateľských tímov, keď nám poskytnú stanovisko, dáme vám vedieť.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Nádherná adventúra Season má nový story trailer

Nádherná adventúra Season má nový story trailer

Zoznámte sa s postavami.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Obsidian ohlásil The Outer Worlds 2

Obsidian ohlásil The Outer Worlds 2

RPG značka The Outer Worlds uspela, Obsidian chystá pokračovanie.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Prvý PS5 bundle ohlásený

Prvý PS5 bundle ohlásený

Bude obsahovať Horizon Forbidden West

Titulný obrázok pre článok s nadpisom SPRÁVA DŇA: Unikla databáza hier v GeForce Now, obsahuje hry Sony, Microsoftu a ďalších

SPRÁVA DŇA: Unikla databáza hier v GeForce Now, obsahuje hry Sony, Microsoftu a ďalších

God of War na PC potvrdený?