Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Bude v GTA: The Trilogy - The Definitive Edition čeština?

Pôjdu existujúce české titulky v GTA: The Trilogy?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
GTA-Trilogy-Definitive-Edition-Cestina

Mnohí z vás hneď po odhalení GTA: The Trilogy – The Definitive Edition začali hľadať info o češtine. Čeština je jedným z hlavných faktorov pre kúpu nových hier v Česku aj na Slovensku a tieto tri staršie hry GTA patria medzi najobľúbenejšie hry v našich končinách vôbec.

Na týchto hrách sme vyrastali a chodili sme sa na ne pozerať ku kamarátom a spolužiakom. Rockstar Games sa chystá vydať remaster hier GTA 3, GTA Vice City a GTA San Andreas už o pár dní, 11.11.2021.

Bude mať GTA: The Trilogy češtinu?

Rockstar Games na oficiálnych stránkach zverejnil niekoľko prvých detailov. Mimo iného aj PC požiadavky a odkazy na predobjednanie trilógie na PC, Xbox, PlayStation aj Switch.

Na stránkach však Rockstar zverejnil aj informácie o preklade trilógie. Titulky dostane až trinásť jazykov, medzi inými poľský, nemecký aj španielsky.

Prečítaj si aj: 
Niekto leakol obrázky z pracovnej verzie GTA 6

České titulky v GTA Trilogy nebudú. A keďže hry teraz bežia na Unreal Engine 4, ani ich nebude možné hneď nainštalovať zo starších hier. Preklady hier GTA 3, Vice City a San Andreas vytvorili fanúšikovia, ale tie sú pre Unreal Engine verzie hier nepoužiteľné.

Existuje možnosť, že české titulky sa do trilógie podarí dostať

Prekladatelia majú však bohaté skúsenosti s Unreal hrami a tvorba češtiny do Unreal Enginu nie je problém. Naše prekladateľské tímy však musia prísť na spôsob, ako češtinu z pôvodných starých hier dostať do nových hier. Dnes totiž ešte nevieme, v akom rozsahu zmenili vývojári tieto hry. A tiež sa to týka len PC verzie.

Na české titulky si tak budeme musieť počkať, ale je veľmi pravdepodobné, že vyjdú. Na preklad sme sa opýtali dvoch najväčších prekladateľských tímov, keď nám poskytnú stanovisko, dáme vám vedieť.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry