Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Bug v Team Fortress 2 totálne rozbil ekonomiku hry

Hráčom začali padať vzácne itemy, čo znehodnotilo ich cenu.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

27. Júl 2019

team-fortress-2

V online hre Team Fortress 2 od Valve sa pred dvoma dňami objavil bug. Ten spôsobil, že namiesto bežných itemov začali hráčom padať vzácne itemy v debničkách. Tieto itemy majú reálnu hodnotu, ktorá sa odvíja podľa toho, za koľko ich hráči predávajú na Steam Markete.

Marketplace začali zaplavovať tieto vzácne itemy a keďže ľudia sú naučení podliezať ceny, aby ich predali, cena itemov začala klesať. Niektoré spadli až 5-násobne, teda ide o extrémny dopad na ekonomiku hry.

Na Reddite vznikol post, ktorý upozorňuje hráčov na túto anomáliu. Bolo vydané upozornenie, aby hráči nepredávali tieto itemy, keď ich hodnota je pod cenou a aby počkali na opravu od Valve. To medzitým vyplo možnosť predávania všetkých vecí na Markete, ktoré majú označenie Unusual - netradičné.

Neskôr Valve vyplo možnosť predávať akékoľvek veci na Steam Markete, táto funkcia už však bola znova zapnutá. Ani samotné Valve momentálne nevie, čo sa stane so všetkými vzácnymi vecami, ktoré padli v čase bugu hráčom Team Fortress 2. Momentálne sa v štúdiu prehodnocuje plán na čistenie škôd, ktoré táto udalost zanechala na ekonomike hry.

https://twitter.com/TeamFortress/status/1154901584108670976

Na jednej strane je tu skupinka hráčov, ktorí získali netradičné itemy zadarmo a sú radi, že si konečne obohatili zbierku. Na druhej strane je tu skupina hráčov, ktorí pracovali na ekonomike hry posledných 12 rokov a ťažko pracovali na tom, aby získali vzácne itemy.

Každopádne to do Team Fortress 2 prilákalo množstvo hráčov. Zo štandardných 50 tisíc aktívnych hráčov sa počet  zvýšil až na 90 tisíc. Na Twitchi sa z niekoľkých stoviek sledujúcich vyšplhala popularita prenosov až na 21 tisíc divákov.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený