Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

CD Projekt chce viac projektov po vzore Cyberpunk Edgerunners

S jedlom rastie chuť. A Poliakom ich Netflix úspech očividne chutí.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

30. November 2022

Cyberpunk 2077 x Cyberpunk Edgerunners

Cyberpunk Edgerunners bol obrovským úspechom nie len pre Netflix, ale aj samotný CD Projekt RED. Seriál sa dostal do TOP 10 v 19 krajinách a rapídnym spôsobom pomohol predajom hry. Na Steame hra dosahovala historické maximá, čo sa týka počtu hráčov.

A hoci sa aktuálne žiadna druhá séria Edgerunners nechystá, Michał Nowakowski, senior vice prezident pre rozvoj podnikania v CD Projekt RED podobné projekty do budúcna nevylučuje. Ba priam naopak, hovorí o tom, že v nich budú pokračovať: "Máme chuť robiť viac v transmediálnom priestore. Teda v priestore vizuálnej animácie alebo live-action, a tieto plány sa nezmenili. Takže keď budeme pripravení, môžete od nás očakávať ďalšie oznámenia v tomto smere."

Budúcnosť, ktorá sa dá speňažiť

Budúcnosť štúdia je na dlhé roky dopredu nalinkovaná. V Decembri vyjde next-gen patch pre Witcher 3, v priebehu budúceho roka zas vyjde expanzia Phantom Liberty pre Cyberpunk 2077.

Okrem toho štúdio postupne pracuje na novej Witcher hre, novej Cyberpunk hre a dokonca aj na novej vlastnej IP. Vôbec prvej v histórií štúdia.

Witcher aj Cyberpunk ukázali, že sú to dostatočne zaujímavé značky na to, aby k sebe prilákali aj nehráčov. Do budúcna sa dá očakávať, že aj nová IP, na ktorej CD Projekt RED pracuje, ponúkne minimálne tak rozmanitý a zaujímavý svet ako ich predchádzajúce hry. Čiže o príbehy, ktoré by sa dali sfilmovať (a tým pádom aj speňažiť), núdza nebude.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (2)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články