The Witcher Unreal Engine 5

CD Projekt RED oznámil nového Zaklínača, čo všetko vieme?

22 marca, 2022 Lukáš Kanik

Pozrime sa na nové, aj staršie informácie.

Poľské štúdio CD Projekt RED už dávnejšie oznámilo, že The Witcher značka nekončí tretím dielom. Hoci príbeh Geralta z Rivie bol ukončený, zo sveta Zaklínačov nás čaká ešte mnoho dobrodružstiev.

Vývojári včera oficiálne oznámili novú hru The Witcher, ktorá začne novú ságu, teda nebude to len jeden diel. Ďalší The Witcher je vo vývoji na najnovšom Unreal Engine 5 v spolupráci s Epic Games. Môžeme teda očakávať, že keď svoje sily spoja technici z Epicu a majstri dizajnu otvoreného sveta z CD Projekt, bude to paráda.

CD Projekt vo svojej tlačovej správe napísal, že zo svojho enginu REDengine prechádza na Unreal Engine 5 v rámci niekoľko ročného strategického partnerstva. Je možné, že ho budú používať aj iné hry štúdia. Podľa správy nejde len o licenciu, ale o hlbokú spoluprácu pri vývoji hry a zároveň aj enginu.

REDengine bol využívaný už od roku 2011 a beží na ňom The Witcher 2: Assassins of Kings, The Witcher 3: Wild Hunt aj Cyberpunk 2077.

Hra sa nebude volať The Witcher 4

Adam Kiciński z CD Projekt RED pred časom povedal, že prvé tri hry v sérii Zaklínač boli trilógia so začiatkom a koncom. Preto nová hra nebude niesť názov The Witcher 4.

Kedy vyjde nový Zaklínač na Unreal Engine 5?

Štúdio vo svojej správe zdôraznilo, že okrem oznámenia prác na novej hre a Unreal Enginu 5, neposkytne žiadne detaily o dátume vydania ani o stave, v akom hra momentálne je.

Treba tiež poznamenať, že Unreal Engine 5 je na trhu dostupný sotva rok a vývoj veľkej RPG hry s otvoreným svetom trvá 4-7 rokov. Navyše z histórie vieme, ako dlho trvá vývoj novej hry v CD Projekt RED. Napríklad Cyberpunk 2077 bol oznámený v roku 2012 a vydaný v roku 2020 a ešte ani to nebol úplne dokončený.

Na novú hru Zaklínač si teda budeme musieť počkať. Každopádne, takmer určite vyjde len na súčasnú generáciu konzol a PC, teda nebude obmedzovaný výkonom hardvéru starých konzol.

Veteráni z CD Projekt RED založili nové štúdio Rebel Wolves

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články