Posledná epizóda

CH Podcast #44 - Summer Game Fest, Devolver Digital, State of Play a budúcnosť E3

13. Jún 2022

Dnešný diel vznikol vďaka spoločnosti Creative. Ďakujeme za podporu!

V najnovšej epizóde CentrumHer podcastu sa naša tradičná trojica pozrela na všetko podstatné, čo sme mali možnosť vidieť na takmer dvojhodinovej konferencií Summer Game Fest.

Nevynechali ani konferenciu indie vydavateľstva Devolver Digital a zhrnuli aj State of Play od Sony, ktorý sa konal ešte začiatkom Júna.

No a na záver sa Marek s Lukášom rozrozprávali o tom, aké je to pokrývať E3 a prečo sa zrejme tento jeden z najtradičnejších videoherných eventov už nikdy nevráti.

Cena PlayStation 5: 399€ a 499€

Cena unikla v španielskom obchode.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

13. September 2020

PlayStation 5 Digital Edition No BluRay

Sony na Stredu naplánovalo live stream, počas ktorého ukážu nové hry na PlayStation 5 a súčasne pravdepodobne aj cenu PlayStation 5. Pri odhalení ceny ich ale predbehol obchod El Corte Inglés, jeden z najväčších španielskych retailových obchodov.

Cena PlayStation 5 by mala byť 499€ a cena PlayStation 5 Digital Edition by mala byť 399€. Zhruba toľko, koľko sme predpokladali. Zdá sa, že SONY sa nebude snažiť podliezť cenu Xbox Series X a stanoví úplne rovnakú cenovku, ktorá podporí zdravú konkurencieschopnosť na trhu.

Ľudia si tak budú môcť vybrať medzi Xbox Series X a PlayStation 5 za 499€, alebo medzi PlayStation 5 Digital Edition za 399€ a Xbox Series S za 299€.

Cena PS5 Digital Edition je miernym prekvapením, pretože rozdiel oproti klasickej PS5 je vraj iba chýbajúca blu-ray mechanika. SONY v tomto prípade ide so zariadením mierne pod cenu. To isté však robí aj Xbox s konzolou Xbox Series S.

Oficiálne potvrdenie ceny sa však dozvieme až počas prezentácie SONY, v stredu 16.9.2020. Preto tieto informácie ešte berte s rezervou.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články