Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Cena PlayStation 5: 399€ a 499€

Cena unikla v španielskom obchode.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
PlayStation 5 Digital Edition No BluRay

Sony na Stredu naplánovalo live stream, počas ktorého ukážu nové hry na PlayStation 5 a súčasne pravdepodobne aj cenu PlayStation 5. Pri odhalení ceny ich ale predbehol obchod El Corte Inglés, jeden z najväčších španielskych retailových obchodov.

Cena PlayStation 5 by mala byť 499€ a cena PlayStation 5 Digital Edition by mala byť 399€. Zhruba toľko, koľko sme predpokladali. Zdá sa, že SONY sa nebude snažiť podliezť cenu Xbox Series X a stanoví úplne rovnakú cenovku, ktorá podporí zdravú konkurencieschopnosť na trhu.

Ľudia si tak budú môcť vybrať medzi Xbox Series X a PlayStation 5 za 499€, alebo medzi PlayStation 5 Digital Edition za 399€ a Xbox Series S za 299€.

Cena PS5 Digital Edition je miernym prekvapením, pretože rozdiel oproti klasickej PS5 je vraj iba chýbajúca blu-ray mechanika. SONY v tomto prípade ide so zariadením mierne pod cenu. To isté však robí aj Xbox s konzolou Xbox Series S.

Oficiálne potvrdenie ceny sa však dozvieme až počas prezentácie SONY, v stredu 16.9.2020. Preto tieto informácie ešte berte s rezervou.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry