Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

České Dire Badger Studio oznamuje RPG adventúru Vranygrai

Odohráva sa v období vzniku Veľkej Moravy.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Vranygrai hra na PC Key Art

Na českej hernej scéne vzniká ďalší zaujímavý titul. Tento krát ide o príbehovú adventúru s RPG prvkami s názvom Vranygrai, čo v staroslovienčine znamená krik vrán. Ide tak o historický titul inšpirovaný slovanskými povesťami a bájami a odohráva sa v čase vzniknu Veľkej Moravy. 

Vranygrai je hra koncipovaná ako trilógia, ktorá v celkovej svojej veľkosti zmapuje celý štát. V prvej časti sa ocitáme v oblasti Poľany, navštívime hradiská Kalamárka, Zvolen a okolité, časom zabudnuté, usadlosti. Autori sa inšpirujú rôznymi materiálmi od archeologických podkladov až po beletriu, aby tak vytvorili vierohodný svet, ktorý je okrem reálnych historických výjavov plný aj slovanskej mytológie.

Prostredia hry vám predstaví aj prvý oznamovací trailer: 

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Vranygrai - announcement trailer

Vranygrai - announcement trailer

Vedľajšie príbehové línie sú založené na miestnych poverách, príbehoch a rozprávkach. V hre sa tak stretnete (a možno budete musieť i bojovať) s dobre známou Poľudnicou, vodníkom ale i napríklad rôznymi škriatkami ako Domovik, a mnohými ďalšími. Vďaka češtine si ju užijete aj v "rodnom" jazyku.

Hra je vyvíjaná v Unity Engine a momentálne sa nachádza vo fáze early alpha. Plánované vydanie tak nie je ešte pevne definované. Vranygrai však už teraz nájdete na Steame, neváhajte a pridajte si ju do wishlistu. Podporíte tým vývojárov! Hru môžete sledovať aj na oficiálnej stránke.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry