Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Český nástupca Army vyjde skôr ako sme čakali!

Zahráte si už tento týždeň.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Gray Zone Warfare screenshot 2

Brnenské nezávislé herné štúdio Madfinger Games už čoskoro uvedie na trh svoju novú hru, ktorá je považovaná za takého malého nástupcu Army. Ide totiž o vysoko taktickú, graficky modernú FPS strieľačku, ktorú si zahráme exkluzívne na PC. 

Hra má názov Gray Zone Warfare (karta hry) a už z predchádzajúcich videí nás zaujal open-world gameplay ale i grafika postavená na Unreal Engine 5. Uplynulé týždne prebehla uzavretá beta a dojmy boli pozitívne. Je to mix Army a Escape from Tarkov.

Gray Zone Warfare nakoniec vyjde v early-access na Steame skôr, ako sme čakali. Spustená bude už zajtra, 30.4.2024 a už dnes je v TOP 10 najžiadanejších hier na Steame

Titulný obrázok Youtube videa

Čeština na vydanie nebude

Českého a Slovenského hráča však zamrzí, že štúdio Madfinger Games sa rozhodlo hru lokalizovať len do Angličtiny. Čeština v hre Gray Zone Warfare nebude a tak si budeme musieť počkať buď na neskoršiu aktualizáciu, alebo na fanúšikovský preklad. 

Je možné, že štúdio potrebuje len vyzbierať dostatok peňazí, aby mohlo následne hru lokalizovať do viacerých svetových jazykov, vrátane češtiny. Prečo však priamo hru nevyrábajú aj v češtine, nám nie je jasné, spýtame sa vývojárov. 

Najdrahšia verzia vás vyjde na 100 eur

K dispozícii budú až štyri verzie hry. Tá najlacnejšia vás vyjde na 34,99€ a otvorí vám prístup do hry, skrinku 10x25, štandardnú výbavu a bezpečnú skrinku o veľkosti 2x2 políčok. Je to podobná bezpečnostná skrinka, akú nájdeme v Escape From Tarkov. 

Drahšia Tactical verzia stojí 57,99€ a jej skrinka má veľkosť 10x35 a taktickú výbavu. Elite edícia stojí 79,99€ a prináša aj elitnú výbavu. No a najdrahšia verzia Supporter stojí 100 eur a okrem najvyššej výbavy prináša aj skrinku 10x60 a bezpečnostnú skrinku 3x3. 

Všetky edície obsahujú aj hernú menu, od 10-tisíc dolárov do 25-tisíc dolárov. Znamená to, že v hre bude aj in-game obchod. Túto výbavu dostanete vždy, keď budú servery resetované na nulu, teda rovnako, ako v Escape from Tarkov.

O hre Gray Zone Warfare

Ako bývalý člen špeciálnych jednotiek si vyberte jednu z troch frakcií PMC (Private Military Company), z ktorých každá sleduje na ostrove svoje vlastné ciele. Vstúpte do otvoreného sveta s rozlohou 42 km², ktorý pojme až 48 hráčov, 1 000 AI jednotiek a 150 rôznorodých úloh, ktoré môžete splniť sami alebo v tíme až 4 hráčov.

Zažite neľútostné bojisko v režime PvEvP proti ostatným hráčom alebo strategicky bojujte proti nepriateľským jednotkám v režime PvE. To všetko vás čaká uprostred tropickej džungle s pohlcujúcou atmosférou a ázijskou prímestskou architektúrou, kde každý výstrel má svoj vplyv a na každom pohybe záleží.

Gray Zone Warfare screenshot 2

Pozrite si 23 minút českej hry Gray Zone Warfare

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry