Posledná epizóda

CH Podcast #46 - The Game Awards 2022, Need for Speed Unbound, Xbox zdražuje, Vianoce v redakcii

17. December 2022

Opäť je tu nová epizóda vášho obľúbeného CentrumHer Podcastu! Dnes s malou zmenou, kedy sa vám namiesto Veroniky prihovára Dominik!

Podcastu dominuje téma The Game Awards 2022. Išlo o najväčšiu videohernú akciu roka a preto je len logické, že sme jej venovali toľko času.

Neobišli sme však ani nové Need for Speed Unbound, ktoré si Dominik a Lukáš zahrali, takže sa mali o čom rozprávať. 

Zastavili sme sa aj pri zdražovaní hier pre Xbox. A ako inak, táto debata sa zvrhla na dišputu o Xbox Game Passe (už zase ?)

Čeština k Assassin’s Creed Valhalla má problémy, ale vyjde už čoskoro

Aktualizácia k očakávanej češtine Assassin’s Creed Valhalla.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

11. November 2021

Assassins Creed Valhalla Čeština CZ titulky

České titulky pre Assassin's Creed Valhalla sú vo vývoji už nejaký ten čas. Na začiatku roka 2021 sme vás informovali v tomto článku, že prekladateľský tím Farflame napreduje a češtinu sa podarilo rozbehať v hre.

Pôvodný plán bol vydať prvú verziu (zatiaľ nekompletnej) češtiny už ku koncu tohto roka. Tento plán však prekazili problémy, ktoré prekladateľom spôsobil Ubisoft. Hra Assassin's Creed Valhalla totiž aj rok po vydaní dostáva stále nový obsah a patche, ktoré prácu s prekladom rozhodne nezjednošujú.

Prečítaj si aj:
Aktuálne info o CZ preklade AC Valhalla na Február/Únor 2022

Češtinu do Assassin's Creed Valhalla zabrzdil Ubisoft

Presne toto sa stalo - Ubisoft do svojej hry v niektorom z patchov implementoval novú kompresiu dát, kvôli čomu prestal fungovať nástroj na vytiahnutie textov z hry. Tento nástroj pochádza od nejakého modera, s ktorým sa tímu Farflame nepodarilo skontaktovať. Prekladatelia totiž potrebovali, aby bol nástroj aktualizovaný na novú verziu hry a mohli pokračovať v preklade.

Tímu sa však podarilo nájsť iný nástroj, ktorý funguje aj na novej verzii hry. Prekladatelia tak môžu pokračovať, aj keď samotné práce to trochu zabrzdilo.

Kedy budú dostupné české titulky na stiahnutie?

Vývoj češtiny to síce spomalilo, ale nezastavilo. Pôvodný plán - vydať prvú verziu češtiny v roku 2021, sa nestihne.

Dátum vydania češtiny do Assassin's Creed Valhalla sa samozrejme nedá presne určiť. Farflame však priblížil, že by české titulky do hry mohli byť dostupné už v prvých mesiacoch roka 2022. Pôjde o prvú verziu češtiny, v ktorej by mala byť preložená väčšina textov v hre. Nebude však finálna a úplne kompletná.

Farflame o celej veci informoval na fórach prekladyher.eu. Ak sa tešíte na české titulky do AC Valhalla, určite zvážte podporu prekladateľského tímu Farflame. Urobiť tak môžete podľa inštrukcií na ich stránke.

Assassins Creed Valhalla Čeština CZ titulky

Aktuálne info k češtine Assassin’s Creed Valhalla (Február 2022)

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený