Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Assassins Creed Valhalla Čeština CZ titulky

Aktuálne info k češtine Assassin’s Creed Valhalla (Február 2022)

Čeština k hre Assassin’s Creed Valhalla je stále v preklade.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Čeština k hre Assassin's Creed Valhalla je stále v preklade.

Minulý rok v Novembri sme vám priniesli najnovšie informácie o češtine k hre Assassin's Creed Valhalla. V TOMTO ČLÁNKU sa dozviete, aké problémy museli vyriešiť autori českého prekladu a kedy by mohla čeština vyjsť. Dnes vám prinášame aktuálne informácie, vydané tento mesiac (Február/Únor 2022).

Prekladateľský tím Farflame aj naďalej usilovne pracuje na preklade Assassin's Creed Valhalla a vy ich môžete podporiť tu. Môžete sa takisto zapojiť do prekladu a urýchliť tak vznik češtiny.

UPDATE Marec/Březen 2023: Novinky ohľadom češtiny a jej aktuálny stav nájdete tu. 

Aktuálny stav češtiny do Assassin's Creed Valhalla

Z tímu Farflame máme aktuálne novinky. Asi nikoho nepoteší fakt, že z prekladateľského tímu odpadli traja ľudia, vrátane dlhodobých prekladateľov, ktorí majú s projektov najväčšie skúsenosti. V tíme momentálne pracujú len traja ľudia. Keďže preklad hry je čisto záležitosť času a ľudskej sily, každý jeden prekladateľ môže projekt urýchliť.

Preložená je väčšina príbehu a prebieha korektúra. Zároveň však existujúci tím musí dokončiť aj prácu, ktorú odpadlíci nedokončili.

Dobrou správou je, že technické problémy by už nastať nemali. Avšak v týchto dňoch Ubisoft vydal nový veľký patch 1.5, ktorý má na PC až 15 GB. Ten môže znovu - tak ako v prípade posledného veľkého patchu - zmeniť súbory, kompresiu či dáta. To môže znefunkčniť nástroje, ktoré prekladatelia používajú, ale dúfajme, že sa tak nestane.

Prečítaj si aj:
Ako Ubisoft spomalil vývoj češtiny AC Valhalla

Testovanie češtiny v Marci/Březnu

Ak tento nový patch nič nerozbije, český preklad bude testovaný v Marci/Březnu. Momentálne je preložených zhruba 17-20 tisíc riadkov dialógov, 13-tisíc riadkov ostatných textov a celý preklad má zhruba 2600 normostrán.

Ešte stále platí, že prvá - nie úplne hotová čeština - by mala vyjsť už na Jar 2022.

Bude preložený aj Dawn of Ragnarok?

Tím Farflame sa chystá aj na preklady DLC. Prakticky všetky texty z vydaných DLC už majú vytiahnuté z hry. Discovery Tour: Viking Age sa však prekladať nebude, nie je to totiž príbehové DLC.

Už 10.3.2022 vyjde najväčšie príbehové DLC doteraz - Dawn of Ragnarok. V ňom sa hráči v koži Odina vydajú do svetov severskej mytológie a DLC má ponúknuť zhruba 35 hodín obsahu. CZ titulky k DLC vrátane Dawn of Ragnarok sú naplánované až po tom, čo bude preložená kompletná čeština k AC Valhalla.

Zatiaľ si môžete pozrieť trailer k Dawn of Ragnarok s českými titulkami:

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený