Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Cities: Skylines 2 nebude mať módy cez Steam Workshop. Ale budú aj na konzolách

Skvelé správy pre konzolových hráčov.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Cities Skylines 2

Spoločnosť Paradox na Steame oznámila niekoľko noviniek okolo Cities: Skylines 2, ktoré sa chystá na vydanie ešte tento mesiac. Podľa všetkého je tu taký menší problém. Vývojári totiž nedosiahli svoje interné benchmarky pred vydaním, to znamená, že sa im hru nepodarilo optimalizovať pre menej výkonné PC.

Na základe toho zvýšili HW nároky, aby si boli istí, že hráči nebudú mať s hrou problémy. Hoci vedia, že túto vec treba vyriešiť, dátum vydania neplánujú odložiť. Optimalizáciu tak budú riešiť aj po vydaní. To sa pravdepodobne odrazí na hodnoteniach v recenziách aj od užívateľov, pre optimalizáciu vedia často hry zbombardovať.

Módy Cities: Skylines 2 aj na konzolách

Ďalšia správa sa týka módov. Paradox pre vkladanie módov do Steam verzie hry nebude používať Steam Workshop. Namiesto toho použije svoj vlastný mod manager, Paradox Mods.

To umožní všetky PC módy dostať aj na konzoly. Hráči na PlayStation 5 a Xbox Series X tak dostanú prístup ku rovnakej knižnici módov, ako PC hráči.

Medzi najlepšie módy do prvej hry Cities: Skylines patrí napríklad in-game rádio, funkcia maľovania povrchov, balíčky vozidiel a stromov, manažér cestnej premávky alebo možnosť presúvať celé mestské bloky. Hráči navyše do hry vytvorili mnoho quality-of-life nástrojov.

Cities: Skylines 2 vychádza už 24.10.2023 na PC, verzia na Xbox Series X/S a PlayStation 5 bola odložená na jar 2024. 

Titulný obrázok Youtube videa

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry