PS Plus Cena

Cloud hranie na PlayStatione konečne aj v Česku a na Slovensku!

22 apríla, 2022 Lukáš Kanik

Spustené bude so službou PS Plus Premium.

Spoločnosť Sony dnes oznámila, že službu PS Now – teda hranie starších hier v cloude – rozšíri do ďalších krajín. A sú medzi nimi aj Česko a Slovensko. Ak teda máte PS účet registrovaný na tieto krajiny, konečne budete mať prístup aj ku cloud hraniu.

To bude v našich krajinách spustené priamo so službou PlayStation Plus Premium, do ktorej sa PS Now presúva. Dátum spustenia je naplánovaný na 22.6.2022. Nové PS Plus budú mať ako prví k dispozícii v Ázii, služba tam bude spustená už 23.5.2022.

Pre cloud hranie bude potrebné mať najdrahšie PlayStation Plus Premium

Ak si budete chcieť cloud hranie v Česku a na Slovensku vyskúšať, budete musieť mať aktivované PS Plus Premium. Teda najvyššiu triedu nového predplatného, ktoré bude v Júni spustené.

Cena tohto PS Plus Premium bude 16,99 eura mesačne, 49,99 eura štvrťročne alebo 119,99 eura ročne. V prepočte to najvýhodnejšie vychádza na 10 eur mesačne.

V knižnici na launch nájdete katalóg 400 PS4 a PS5 hier, ktoré si budete môcť stiahnuť do konzoly. K tomu však cloud hranie ponúkne ďalších 340 hier, hrateľných v cloude.

PS3 tituly bude možné hrať len cez cloud, keďže Sony dodnes nevytvorilo vlastný emulátor na PS4 ani PS5. Naopak, PS1, PS2 a PSP hry bude možné aj streamovať, aj si ich stiahnuť priamo do konzoly.

Čo sa stane s mojim existujúcim PS Plus predplatným po zmenách v Júni?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.