Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

COD Vanguard si robí srandu z memečka „Press F to Pay Respects“

V novej hre z toho spravili achievement.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

06. November 2021

Press-F-to-Pay-Respect-meme

"Press F to Pay Respects" je hláška z hry Call of Duty: Advanced Warfare, v ktorej mal hráč stlačením klávesy F vyjadriť rešpekt pri pohrebe. Na túto hru si dnes moc ľudí nespomenie, ale F sa zapísalo do sŕdc hráčov po celom svete.

Táto hláška sa dá použiť kdekoľvek - keď sa chalan dostane do friendzone alebo keď trailer na Battlefield vyzerá 100x lepšie, ako ten na COD. Často sa používa aj v chate na Twitch streamoch.

Hru COD: Advanced Warfare vytvorilo štúdio Sledgehammer Games a rovnako vytvorili aj najnovšie Call of Duty: Vanguard, v ktorom si z "F" urobili srandu.

Hráči môžu napríklad získať achievement s názvom "F" a to tak, že sa nechajú zabiť vlastným granátom.

Ďalšia scénka v príbehovej kampani COD Vanguard zase hráča vyzýva, aby stlačil F a strávil pekné chvíle s rodinou.

Je pekné vidieť, že vývojári poznajú aj memečka na základe ich hier a eventuálne ich aj zapracujú do ďalšej hry. Aj keď toto trvalo šesť rokov.

Viac o Call of Duty: Vanguard nájdete tu.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články