Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Control 2 je oficiálne vo vývoji, potvrdilo Remedy

Hra vyjde na PC, Xbox Series a PS5.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

11. November 2022

Control 2 Remedy Game

Fínske štúdio Remedy Entertainment dnes oficiálne oznámilo, že pracuje na hre Control 2. Projekt bol vo firme známy ako Codename Heron a vyjde na PC, Xbox Series X, S a PlayStation 5. Aj druhý diel beží na vlastnom engine štúdia Remedy s názvom Northlight.

Hru vydá štúdio Remedy na PC spolu s 505 Games, ktoré sa postará o distribúciu na ostatné platformy. 

Prvé informácie o druhej hre Control sa objavili ešte v roku 2021, kedy Remedy plánovalo vytvoriť sequel s vyšším budgetom na vývoj. Prvá hra predala dodnes cez 3 milióny kusov. Na vývoji dvojky sa však finančne významne podieľa vydavateľ 505 Games. 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený