Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Creative Outlier V3 Sluchadla Recenzia

Creative Outlier Air V3 - recenzia bezdrôtových slúchadiel

Bluetooth slúchadlá s ANC a dlhou výdržou s bezdrôtovým nabíjaním.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Spoločnosť Creative nám do podcastov venovala fantastické mikrofóny Live! Mic M3, recenziu tohto zariadenia si môžete prečítať tu. Tento krát sme však zalovili do inej sekcie portfólia spoločnosti a to k bezdrôtovým slúchadlám pre vaše mobilné zariadenia. Dnes sa teda pozrieme na Creative Outlier Air V3 s podporou technológie Super X-FI.

Keď sa povie upgrade, tak v prípade Creative to platí jednoznačne. Firma totiž dokázala staršie slúchadlá Creative Outlier Air V2 vylepšiť prakticky po každom smere a čo je najlepšie, cena je ešte nižšia! Zatiaľ čo V2 sa predávajú zhruba za 70 eur, novšie V3 stoja o 20 eur menej. No a v tejto cenovej kategórii ich pokladám za naozaj bezkonkurenčnú voľbu.

Balenie, nabíjacie puzdro

Slúchadlá prišli v krabici vo farbách Creative, v ktorej sa nachádzali puzdro a slúchadlá osobitne. Až pod nimi boli ďalšie doplnky, ako nabíjací kábel, dve náhradné veľkosti štupľov a nejaký ten manuál. Pred prvým použitím by ste si teda slúchadlá mali uložiť do puzdra a puzdro dať naplno nabiť.

Na krabici potom nájdete všetky podstatné informácie, ktoré by ste mohli zvažovať pri výbere nových slúchadiel. Zaujme napríklad informácie o hodinovej výdrži, podpora kodeku AAC, bezdrôtové nabíjanie, či základná ochrana proti striekajúcej vode. Teoreticky sa tak s nimi môžete aj sprchovať.

Samotné puzdro - nabíjacia stanica pre slúchadlá je vysúvacia. Z jednej strany ju potlačíte prstom a slúchadlá sa vysunú z druhej ako šuflík. Puzdro je utesnené mäkším plastom a tak by sa do nej nemali dostať prachové častice. Slúchadlá do nej padnú ako riť na šerbeľ. Ich dok je tvarovaný presne na každé slúchadlo a vďaka silnému magnetu slúchadlá padnú presne do správnej nabíjacej pozície.

O stave nabitia informujú kontrolky na ľavej strane puzdra. Dve kontrolky ukazujú stav nabitia slúchadiel a jedna stav nabitia samotnej krabičky s batériou. Svietia v troch farbách takže viete zhruba odhadnúť, kedy je čas ich nabiť. Pod kontrolkami je USB-C port. Treba si však zvyknúť na rozmery tejto krabičky, ktoré sú 78x45x29mm a váži 70 gramov. Na druhej strane vďaka 450 mAh batérii získate navyše až tri nabíjacie cykly, čo je ďalších 30 hodín hudby.

Nabíjacie puzdro je po takmer celej ploche striekané do matného šedo-zeleného plastu, na ktorom nie je vidieť ani škrabance, ani odtlačky, čo je super. Na bočných stranách z čierneho plastu však môže byť vidieť škrabance. Dno je potom potiahnuté mäkčeným protišmykovým plastom, našťastie nechytá prach.

Dizajn slúchadiel – padnú do ucha a sú diskrétne

Pochvaľujem aj dizajn samotných slúchadiel Creative Outlier Air V3. Tie majú hmotnosť len 5,2 gramov, čo prakticky necítite. Z ucha trčia len málo, ich nosenie je veľmi pohodlné. Vôbec nepadajú, treba si však zvoliť správnu veľkosť štupľov. Aj slúchadlá sú potiahnuté šedo-zelenou farbou, ktorá odolá škrabancom a odtlačkom.

Vrchná strana slúchadiel má kruhový svetelný kruh. Ten našťastie stále nesvieti, len keď sú odpojené, párujú sa alebo sa nabíjajú. V strede je potom dotyková plocha pre vaše povely, tie si viete aplikáciou nastaviť podľa seba. Okrem loga Creative sú na slúchadlách ešte dva otvory na mikrofóny, slúchadlá ich tak majú celkovo štyri. Slúžia ako na volanie, tak aj na snímanie hluku pre ANC.

K dotykovej ploche mám hneď dve drobné výhrady. Nie vždy dokázali slúchadla zaregistrovať, keď som na ne poklepal rýchlo za sebou (2x alebo 3x) a musel som povel zopakovať, ale pomalšie. A tiež, ak si slúchadlo položíte dotykovou plochou na isté povrchy, zareagujú na povel stlačenia.

Creative Outlier Air V3 majú kopec skvelých fíčur

Ide o skutočne bezdrôtové zariadenie so všetkým, čo k tomu patrí. Podporujú najnovší štandard Bluetooth 5.2 a o bezdrôtové nabíjanie sa stará štandard Qi. Po vybratí z puzdra sa slúchadlá k mobilu pripoja behom dvoch sekúnd, skutočne rýchlo. Na jedno nabitie vydržia aj desať hodín, teda spolu s puzdrom si môžete vychutnať až 40 hodín hudby!

Na rozdiel od Air V2, tieto už majú ANC, teda aktívne potlačenie hluku. Aktivovať si ho môžete poklepaním na ľavé slúchadlo. Považujem ho za dostatočné, zvuky klimatizácie, či vozidla eliminuje takmer úplne, ale samozrejme, slúchadlá vo vyššej cenovej kategórii priniesli aj silnejšie potlačenie hluku. Intenzitu týchto funkcií si potom viete prispôsobiť v aplikácii a samozrejme, ANC prispieva k rýchlejšiemu vybíjaniu batérie.

ANC nie vždy potrebujete a tak je k dispozícii aj Ambient režim – zosilnenie okolitých zvukov. Posledným režimom je Off – vypnutá funkcia ANC aj Ambient. Slúchadlá podporujú kodeky prehrávania AAC aj SBC, tento krát už nie Qualcomm aptX. Nechýba ani podpora asistentov Siri a Google. Špecialitou týchto slúchadiel je aj podpora technológie Super X-Fi od Creative. K tomu sa dostaneme neskôr.

Možností nastavenia v aplikácii Creative

Creative Outlier Air V3 si môžete nastaviť v appke Creative viac, ako doposiaľ. K dispozícii sú nastavenia dotykového ovládania, čo u verzii V2 chýbalo. Rozšírený ekvalizér je presne ten, čo nájdete na PC, teda ponúka tonu predvolených profilov, vrátane herných. Ovládanie intenzity ANC a Ambient módu som už spomínal.

Ak však chcete využívať Super X-Fi, teda priestorový kino zvuk tak oceňovaný na iných platformách, asi vás sklamem. Super X-Fi totiž funguje len v druhej aplikácii SXFI App, ktorú si budete musieť stiahnuť. A tá dokáže zvuk emulovať len z playlistu MP3 súborov, ktoré máte v mobile. Teda žiadne Spotify, Netflix, YouTube ani iný obsah, len MP3 a len v SXFI App. Kto už len má dnes v mobile MP3?

Čistý zvuk a vysoký výkon

Úplne nové 6 mm meniče Bio-Cellulose sľubujú kvalitnejší zvuk od tradičnej grafénovej membrány. Ich rozsah je 20 - 20 000 Hz. Citlivosť mikrofónu je -42 dB a jeho rozsah je 100 - 10 000 Hz. Hudbu som počúval maximálne v prvej tretine rozsahu hlasitosti a na konci druhej tretiny mi už išlo uši roztrhať. Takže sily majú fakt dosť.

Outlier Air V3 dosahuje detailné výšky, vyvážené stredy ale zas nie tak veľmi dunivé basy. Basy však majú ešte nejaké rezervy v ekvalizéri. Nie sú úplne ploché ako v niektorých lacnejších modeloch, ale ani zďaleka nedosahujú úrovní, na ktoré som zvyknutý z PC headsetu s funkciou Super X-Fi. Asi som rozmaznaný.

Tieto bezdrôtové slúchadlá som testoval viac ako týždeň na jedno jediné nabitie. A je to fakt paráda, nestarať sa o baterku. Takže za najväčšie plus pokladám ich výdrž, ktorá sa môže vyšplhať až na 40 hodín. Páči sa mi tiež dizajn, silné magnety, blesková rýchlosť pripojenia a spokojný som aj so zvukom a mikrofónom. Naopak, sklamaním je obmedzené použitie SXFI, ktoré si bez MP3 v mobile ani nevyskúšate. Možno trochu slabšie basy a nepresné dotykové ovládanie kompenzuje cenovka, u ktorej budete len ťažko hľadať slúchadlá s lepšou výbavou.

Creative Outlier Air V3

Dizajn

★★★★★

Funkcie

★★★★★

Zvuk

★★★★★

Cena

★★★★★

Verdikt

Cenovo dostupné bezdrôtové slúchadlá Creative Outlier Air V3 ponúkajú všetko, čo u slúchadiel hľadáte. Oproti predchodcom, V3 sú vylepšené po každej stránke.

4.3

★★★★★

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený