Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Creative Stage SE Mini Recenzia

Creative Stage SE Mini - Recenzia

Mini soundbar k počítaču ako náhrada reproduktorov.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Časy, kedy sme mali na stoloch biele reproduktory Genius sú dávno preč. Dnes má každý hráč poriadne slúchadlá, či reproduktory dostupné v širokej ponuke dizajnu, aj výkonu. Len málo kto má však pri počítači soundbar. A pritom na stole pôsobí ako ďalšia príjemná dizajnovka.

Spoločnosť Creative priniesla na trh kompaktný soundbar Creative Stage SE v dvoch verziách, my sme si vyskúšali tú menšiu. Ideálne sa hodí pod monitor, ak máte monitor napríklad na ramene a pod monitorom prázdny priestor. Reproduktory by sa vám tam nevošli a tak je mini soundbar presne to, čo potrebujete.

Creative Stage SE Mini sa navyše predáva za extrémne nízku cenu, v obchodoch ho je možné kúpiť za menej ako 39 eur. Čo za túto cenu dostanete, sa dozviete v našej recenzii.

Dizajn v štýle Creative

Veľký televízny soundbar Creative sme mali možnosť už recenzovať. Išlo však o diametrálne iný soundbar s RGB podsvietením a subwooferom, ktorý navyše stojí 10-násobne viac, ako dnes recenzovaný Stage SE Mini.

Majú však niečo spoločné a to je dizajnový podpis spoločnosti Creative. Stage SE Mini prichádza v matnej čiernej farbe, ktorá nezanecháva odtlačky a telo soundbaru je zaoblené príjemnými oblúkmi. Na pravej strane soundbaru nájdeme 3,5mm jack pre slúchadlá s mikrofónom, tlačidlo pre Bluetooth 5.3 ale aj veľké rotačné tlačidlo na zapnutie/vypnutie a nastavenie hlasitosti systému Windows. Celá šírka soundbaru je len 41 centimetrov!

V zadu nájdeme aj USB-C konektor, ktorým je možné soundbar pripojiť do USB-C portu v počítači, alebo v PlayStation 5. Ak USB-C port nemáte, je nutné si dokúpiť redukciu pretože v balení je len 1,5m dlhý obojstranný USB-C kábel. Vďaka Bluetooth 5.3 je možné reproduktor pripojiť k mobilu, ale znovu musí byť niekde pichnutý do USB-C, aby mal šťavu. Čo sa softvéru týka, Creative Stage SE Mini neponúka takmer žiadne nastavenia, ide skutočne len o klasický zvukový výstup, napríklad bez podpory priestorového zvuku Sound Blaster.

Kvalita zvuku úmerná cene

Čo sa zvuku týka, soundbar SE Mini ponúka výkon 24W, čo je najmenej z ponúkaných soundbarov spoločnosti Creative. Je teda jasné, že nejde o žiadny zázrak a nepodá kino zážitok, či Dolby priestorový zvuk.

Soundbar je vhodný na počúvanie hudby počas práce, na sledovanie videí, na tímové hovory a na všetky bežné činnosti na počítači, alebo na konzole. Keďže podanie sterea je veľmi slabé, reproduktor nepodá presvedčivý výkon v hrách. Rovnako nevýrazné sú aj bassy, či reprodukcia rôznych tónov u hudby. Proste výkon repráka je priamo úmerná cene.

Ako náhrada klasických reproduktorov však úplne postačuje. Ako som spomínal na začiatku recenzie, ak nemáte na stole moc priestoru na nejaké vyššie reproduktory, ale zase máte priestor pod monitorom, takýto mini soundbar sa hodí perfektne. Jeho cena nie je nijako závratná a teda môže ísť o pekný doplnok k PC zostave.

Creative Stage SE Mini

Dizajn

★★★★★

Výkon

★★★★★

Cena

★★★★★

Verdikt

Creative Stage SE Mini je veľmi vkusný soundbar, ktorý sa hodí pod monitor na každý pracovný aj herný stôl. Jeho nízka cena však zodpovedá aj obmedzeným možnostiam, nižšej kvalite zvuku a najmä bassov.

3.7

★★★★★

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený