Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Creative Zen Hybrid Recenzia Sluchadla

Creative Zen Hybrid - Recenzia

Multifunkčné bezdrôtové slúchadlá cez uši za príjemnú cenu.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Creative nedávno po skvelej sérii slúchadiel do uší Outlier (recenzovali sme Outlier Air V3) vydalo nové slúchadlá cez uši, Creative Zen Hybrid. K nám sa dostal tento model v dvoch farebných prevedeniach, z ktorých si máte možnosť vybrať. Určite vás všetkých poteší cena, takmer všade sa predávajú za menej ako 60 eur a to už znie veľmi zaujímavo. Čo však za túto cenu dostanete? 

V prvom rade, Creative Zen Hybrid sú bezdrôtové Bluetooth slúchadlá s ANC – aktívnym potlačením hluku. Ide o slúchadlá cez uši, takže sa v recenzii zameriam aj na komfort ich nosenia, výdrž batérie, či pasívne potlačenie hluku. 

Slúchadlá nájdete zabalené v mäkkom vrecúšku, ktoré ich ochráni pred poškriabaním. V balení okrem návodu potom nájdete dva káble, USB-C kábel na nabíjanie a 3,5mm jack na počúvanie bez toho, aby ste míňali batériu. Aj vďaka tomu slúchadlá využijete bezdrôtovo s PC alebo mobilom, no môžete s nimi aj hrať na svojej obľúbenej konzole. Okamžite po vytiahnutí jacku sa totiž prepnú do bezdrôtovému režimu Bluetooth. 

Vybral som si slúchadlá Creative Zen Hybrid v bielej farbe, dostupná je aj čierna. Vo vrecúšku sú zabalené do klbka, mušle sa totiž dajú nie len otočiť o 90 stupňov, ale dajú sa aj zalomiť dovnútra, čím ich plochu viete zmenšiť o polovicu. Na cesty ich viete efektívne zložiť a šmyknúť do ruksaka, nemusíte ich mať na krku, keď ich práve nepoužívate. 

Čo sa dizajnu týka, čelenku porkýva mäkká výstuž, mušle sú obalené syntetickou kožou. Aj vďaka váhe len 271 gramov je ich nosenie veľmi, skutočne veľmi pohodlné a vôbec sa nešmýkajú z hlavy. Zároveň však dobre tlmia okolité hluky aj bez toho, aby ste mali zapnuté aktívne potlačenie hluku. Na mušliach sa nachádzajú otvory pre mikrofóny, jeden je určený pre volanie, druhý na snímanie okolitého ruchu. Počas volania bol môj hlas zreteľný a jasný, takže myslím si, že so snímaním nebude žiadny problém. 

Na pravej mušli sa nachádzajú ovládacie prvky. Okrem tlačidla na vypnutie a zapnutie (slúži aj na aktivovanie asistenta) tu nájdete tlačidlo pre aktivovanie ANC, či tlačidlo pre úroveň hlasitosti. Ním si viete prepínať aj medzi pesničkami podobne, ako u iných slúchadiel. Rozloženie týchto prvkov je veľmi pohodlné. Medzi nimi sa na spodnej strane nachádza ešte 3,5mm jack a na ľavej mušli moderný USB-C konektor pre napájanie. 

Jediné, čo mi na dizajne trochu vadilo, sú popísané mušle kolom dokola. Okrem loga Creative, ktoré mohlo byť menšie, dizajnéri okolo mušlí vypísali aj technológie, ktoré slúchadlá podporujú. K tomu, či fungujú, sa dostaneme už za malý moment. Celkovo je ich povrch matný, čo prispieva k pocitu prémiového zhotovenia. 

Creative Zen Hybrid obsahujú 40mm nedymové magnety, ktoré nemajú problém so žiadnym tónom. Väčšinu času tak budete s ich výstupom spokojní, zároveň však treba povedať, že na hlboké basy proste nemajú. V hudbe vyniknú ako vokály, tak aj rôzne nástroje a tóny, testoval som ich aj v hrách, či pri sledovaní videa. Konkrétne v Diablo IV musím pochváliť reprodukciu rôznych zvukov a útokov, čo im dodalo taký výrazný zvukový „punch.“ Podporujú kodek AAC a tak si hudbu užijete vo vyššej kvalite.

Plný priestorový režim Super X-Fi je možné si vychutnať len v konkrétnej mobilnej aplikácii Creative SXFI. Creative, aj napriek dlhodobej kritike, umožňuje počúvať hudbu s funkciou SXFI len priamo v tejto aplikácii a len skladby, ktoré máte uložené v zariadení. Navyše, jej používanie vyžaduje registráciu a vytvorenie profilu so skenom hlavy a uší. Keďže mimo tejto appky SXFI nie je možné použiť, považujem to u týchto slúchadiel za zbytočnosť a nemuseli to ani písať na spomínané mušle. Ale zase je pravda, že hudba s SXFI má úplne iný rozmer. A čo je snáď ešte horšie, slúchadlá nepodporuje ani oficiálna aplikácia Creative, kde by ste si inak mohli nastaviť ekvalizér. Nerozumiem, prečo firma vyrába produkty, ktoré nepridá do svojej oficiálnej aplikácie. 

ANC, teda aktívne potlačenie hluku, pracuje podľa predstáv. Okolité zvuky väčšinou filtruje veľmi dobre, zníženie hluku v miestnosti, ale aj vonku je citeľné. Počúvanú hudbu to ovplyvňuje len minimálne a ANC je možné využívať aj pri zapojení na 3,5mm jack. U týchto slúchadiel je však počuť šum, keď práve v okolí nie sú hluky a tak ANC nie je tak celkom úplne tiché. Dvojitým stlačením tlačidla ANC sa môžete prepnúť do Ambient režimu, ktorý naopak okolité zvuky zosilňuje, aby ste počuli, keď na vás niekto prehovorí. 

S výdržou batérie je to fajn, Creative Zen Hybrid vydržia s ANC okolo 27 hodín počúvania hudby. Ak si ANC vypnete, tak o nejakých 10 hodín viac. To považujem za veľmi slušnú batériu. Ak budete s nimi zároveň hrať na 3,5mm jacku tak ako ja, tak vydržia ešte omnoho dlhšie. 

Creative Zen Hybrid

Dizajn

★★★★★

Funkcie

★★★★★

Výkon

★★★★★

Cena

★★★★★

Verdikt

Creative Zen Hybrid sú svojim spracovaním, príjemným dizajnom a uspokojivým výkonom výborná voľba v cenovej kategórii do 60 eur. Avšak v každej oblasti som našiel nedostatky, ktoré by bolo možno jednoduché odstrániť a tak by sa Zen Hybrid mohli stať absolútnou špičkou za túto cenu. 

3.8

★★★★★

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený