Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Discord čoskoro na každý server pridá AI bota Clyde

Prvým serverom s AI bude ChatGPT.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

11. Marec 2023

Discord

Už aj Discord prechádza na vlnu umelej inteligencie a oznámil, že na svoje servery zapracuje umelú inteligenciu. Na všetky svoje servery. Umožnil mu to Microsoft, ktorý AI nástroj ChatGPT uvoľnil vývojárom služieb a softvéru. API ChatGPT je teraz možné pridať do prakticky akéhokoľvej softvéru. 

Prvým z nich bude server venovaný ChatGPT od OpenAI. Užívatelia na serveri môžu bota vyvolať označením cez @ a vpísaním jeho mena - Clyde. Pri použití @Clyde môžu užívatelia serveru položiť akékoľvek otázky, na ktoré potom ChatGPT odpovie. Clyde na Discorde dokáže odpovedať aj gifom, ak o to užívateľ požiada. 

Centrumher OpenAI Banner

ChatGPT a AI spravia revolúciu v rozhovoroch s hernými NPC postavami

ChatGPS sa naučí pravidlá servera a potom bude sám kontrolovať obsah

Discord bude ChatGPT využívať aj na kontrolu obsahu na serveroch. Vďaka AI zefektívnia detekciu urážlivého obsahu, napríklad nenávistné texty. Umelá inteligencia bude na základe textu môcť rozlíšiť, či ide o nenávistný obsah, alebo o rozprávanie zo života. 

Napríklad ak užívateľ napíše $hit namiesho shit, aby oklamal pôvodné moderátorské nástroje, nová AI toto dokáže zachytiť. Alebo ak užívateľ napíše o zabíjaní mačky, už nebude označený automoderátorom len pre to, že písal ako mu zabili mačku. 

AI si totiž dokáže prečítať pravidlá jednotlivého servera (#rules) a na základe toho pochopiť, ako má kontrolovať obsah na serveri. 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (2)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený