Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Do Battlefield 2042 sa vracajú klasické triedy + kopec noviniek

Ďalší update 3.2 bude pre Battlefield 2042 kľúčový

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Battlefield 2042 Class system

Battlefield 2042 pokračuje v masívnych zmenách a Update 3.2 bude jedným z najväčších, ktoré hra od vydania dostal. Bude aj najzásadnejší, pretože kompletne mení systém, ktorý bol pôvodne navrhnutý pre túto hru. Operátori sa konečne menia na triedy, teda klasické classy Assault, Engineer, Recon a Support. 

Táto zásadná zmena prinesie do hry tračidnú zostavu, ktorú hráči poznajú snáď zo všetkých veľkých hier Battlefield. Systém tried mení aj vybavenie jednotlivých tried a spôsob kustomizácie postavy. Existujúci špecialisti sú zaradení do štyroch tried, každá trieda bude mať svoj vlastný gadget ale aj špeciálnu zbraňovú schopnosť. 

Veteráni Battlefieldu budú toto zoskupenie dobre poznať. Assault dostáva lekárničku, C4 aj dymový granát, Engineer dostáva oprávarenský nástroj, AT mínu a Javelin, Sniper dostáva spawn vysielač, Claymore a proxy senzor a Support dostáva defibrilátor aj debničky s nábojmi a životmi. 

Viac k týmto triedam nájdete v tomto Tweete.

Update 3.2 prinesie kompletne prekopanú mapu Breakaway

Najväčšou zmenou v tomto update si prechádza zimná mapa Breakaway, ktorá úplne zmení svoj vzhľad aj layout. Vývojári sa pohrali s umiestnením prvkov a vlajok na mape a pribudli stovky nových krytov pre pechotu. 

Cieľom tejto zmeny bolo skrátiť behanie pechoty za súbojmi a ponúknuť kryt z viacerých strán. Na druhej strane, stále ostáva priestor pre presuny ťažkých vozidiel. 

Zbrane dostávajú termálnu optiku

Hráči si budú môcť na desiatky zbraní pridať termálnu optiku v niekoľkých verziách. K dispozícii bude krátka optika TR-1 Thermal so zväčšením 1.25x, objektív T4 Thermal 2.5x ale aj diaľková optika 2038 Thermal so zväčšním 6X pre sniperky. 

Pre tanky M1A5 a T28 bude k dispozícii aktívny ochranný systém, ktorý si hráči mohli vyskúšať už v Season 2 na EBLC-RAM. Naopak, piloti lietadiel a vrtuľníkov využijú možnosť letieť pod radarom - zameriavacie zbrane teraz nebudú môcť zamerať stroje letiace pod úrovňou 30 metrov nad zemou. 

O všetkých zmenách a novinkách si môžete prečítať oficiálny blog, kde nájdete aj patch notes. Update 2.3 by mal byť do Battlefield 2042 nasadený budúci týždeň. 

Battlefield 2042 Season 3 Wallpaper

Čo všetko priniesla Season 3 do Battlefield 2042?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry