Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Creative-Sound-Blaster-Katana-V2X

Do predaja mieri herný soundbar Creative Sound Blaster Katana V2X

Zmenšená verzia Creative Sound Blaster Katana V2.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

28. September 2022

Nedávno sme recenzovali nadupaný herný soundbar s RGB podsvietením, Creative Sound Blaster Katana V2, ktorý nás ohromil zvukom aj dizajnom. Spoločnosť Creative sa rozhodla priniesť na trh aj jeho menšiu verziu Katana V2X.

Preplnená pracovná plocha nemusí vyhovovať každému hráčovi - Sound Blaster Katana V2X uvoľňuje cenné miesto vďaka subwooferu, ktorý je o 40 % menší ako jeho predchodca. Špičkový výkon 180 W dáva zmysel pre herné zostavy v menších miestnostiach.

Kvalita zvuku je však zachovaná tam, kde je to dôležité. Tento soundbar si zachováva známy zvukový podpis špičkového zariadenia Sound Blaster a poskytuje vysoko verný viackanálový zvuk prostredníctvom uznávanej trojzosilovacej technológie Xamp, kde vlastný viacjadrový regulátor DSP spoločnosti Creative samostatne poháňa výškové, stredné a subwooferové meniče. Super X-Fi Headphone Holography, oceňovaná technológia, ktorá v slúchadlách reprodukuje zvukovú scénu špičkového systému viacerých reproduktorov, je ideálna na nočné hranie hier bez rušenia susedov.

Náruživí FPS hráči získajú výhodu pri vyhľadávaní nepriateľov vďaka špeciálnym herným zvukovým režimom. Režim SXFI BATTLE vylepšuje zvukové signály v boji, a to z hľadiska smeru aj vzdialenosti, zatiaľ čo režim Scout sa zameriava na detekciu zvuku, aby bolo protivníkov počuť skôr, než ich uvidíte pohybovať sa na obrazovke.

Filmový zážitok sa neobmedzuje len na hranie hier - vďaka integrovanému dekodéru Dolby Audio si používatelia môžu vychutnať Sound Blaster Katana V2X pri sledovaní filmov na streamovacích platformách, ako sú Netflix, Disney+ a Amazon Prime.

Po pripojení k aplikácii Creative si používatelia môžu soundbar prispôsobiť podľa seba, a to tak, že si prispôsobia zvuk prostredníctvom súpravy Acoustic Engine a vyberú si obľúbené režimy osvetlenia RGB. Tieto nastavenia možno uložiť ako vlastné profily buď v aplikácii, alebo na programovateľných tlačidlách na diaľkovom ovládači.

Na výber sú rôzne možnosti pripojenia vrátane portov HDMI ARC a optických portov, bezdrôtového rozhrania Bluetooth 5.0, portu USB-C na podporu zvuku USB, 3,5 mm vstupu AUX-in a výstupu SXFI pre certifikované produkty Super X-Fi. Tento všestranný soundbar je kompatibilný so stolnými počítačmi aj konzolami vrátane PC, Mac, PS5, PS4, Xbox Series X a S, Xbox One a Nintendo Switch.

Cena a dostupnosť Katana V2X

Sound Blaster Katana V2X sa predáva za 309,99 EUR a je k dispozícii na českej stránke Creative.com.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Vyhraj luxusné slúchadlá Creative SXFI Gamer v súťaži

Vyhraj luxusné slúchadlá Creative SXFI Gamer v súťaži

Ďalšia súťaž pri príležistosti spustenia nášho nového webu!

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Creative Live! Mic M3 - Recenzia

Creative Live! Mic M3 - Recenzia

Nový mikrofón prináša prémiovú kvalitu za zlomok ceny.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Creative Sound Blaster GC7 - Recenzia

Creative Sound Blaster GC7 - Recenzia

Externá zvuková karta s tonou funkcií a širokou podporou.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Slúchadlá Creative Sensemore Air zosilnia okolité zvuky

Slúchadlá Creative Sensemore Air zosilnia okolité zvuky

Ponúkajú možnosť silného odposluchu pri rozhovore.