Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Dva weby vypustili recenziu Spider-Man skôr, zmazali ich z Metacritic

SONY podnika rázne kroky voči tým, ktorí porušujú pravidlá.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Marvels Spider-Man Combat trailer

Pri obdržaní kópie na recenzovanie Spider-Mana pred dvoma týždňami sme dostali aj takmer 4 listy veľkosti A4 s pokynmi pre recenzentov. Sú to pokyny nie len o tom, akým spoilerom sa máme v recenzii vyhnúť, ale je tam hlavne embargo a pokyny na to, kedy môžeme vydať recenziu, videá a screenshoty Marvel's Spider-Man.

Embargo končí dnes o 16:00 a presne o tomto čase bude recenzia zverejnená aj na našom webe. Avšak dva weby vypustili recenziu už pred pár hodinami a pravdepodobne to malo aj následky. Web ImpulseGamer vypustil recenziu na svojich stránkach, ktoré sú momentálne už kompletne nedostupné.

Druhý web Game Revolution zase po zverejnení recenzie na svojom webe recenziu skryl a už ju tam nenájdete. Obidva weby sú tiež súčasťou agregátu Metacritic, odkiaľ boli však recenzie hneď zmazané. Pravdepodobne SONY stihlo rýchlo zareagovať pred tým, než sa spustí oficiálna vlna hodnotení po celom svete.

Embargo nie je len tak na parádu, vývojárske firmy hodnotenia sledujú priamo na svojich centrálach a marketingové oddelenie musí okamžite reagovať na sociálnych sieťach. Preto musia byť kópie takto skoro pred vydaním monitorované.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry