Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

EA prepustilo 5% ľudí, zrušili Star Wars FPS od Respawn Entertainment

Ďalšie prepúšťanie.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
EA logo

Je strašne zaujímavé, ako všetci prepúšťajú v jednom čase, ako keby nevedeli, že už pred pol rokom mali veľa ľudí. Po veľkom prepúšťaní v štúdiách Sony PlayStation, oznámilo prepúšťanie aj Electronic Arts.

Tí dajú výpoveď až 5% zamestnancov, čo predstavuje zhruba 670 ľudí. Zároveň zatvárajú niektoré menšie štúdiá, ktoré pracovali na mobilných hrách MLB a F1.

Riaditeľ Electronic Arts, Andrew Wilson tiež povedal, že firma upustí od vývoja licencovaných hier a zameria sa na vývoj vlastných značiek. Existujúce športy si samozrejme ponechá.

Jednu z licencovaných hier zrušili. Zastavili vývoj FPS hry zo sveta Star Wars od Respawn Entertainment. Malo ísť o hru Mandalorian, o ktorej sme sa nedávno dozvedeli pár informácií. Respawn pracuje ešte na jednej Star Wars hre a tou je sequel k sérii Star Wars Jedi.

Mandalorian FPS game

Rumor: Respawn Entertainment vyvíja FPS hru Mandalorian

EA ďalej pracuje na licencovaných hrách Black Panther a Iron Man. Za licencované hry môžeme tiež považovať F1, MLB a NHL.

Prepustenie zamestnancov a reštrukturalizácia nebude zadarmo. EA oznámilo, že táto sranda ich bude stáť 125 - 165 miliónov dolárov. Okolo 65 miliónov ich bude stáť zmena kancelárskych priestorov a sťahovanie do menších budov. Poistenie a odstupné zamestnancom ich bude stáť okolo 40 až 55 miliónov dolárov a ďalších 35 až 45 miliónov zaplatia držiteľom licencií, ku ktorým sa zaviazali.

Sony Interactive Entertainment Wallpaper

Sony prepustilo takmer tisíc vývojárov, chce sa zamerať na PC a mobily

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry