Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Embracer Group oznámilo prepúšťanie, rušenie projektov

Masívna reštrukturalizácia firmy.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Embracer Group

Švédska holdingová spoločnosť Embracer Group (info), ktorá vlastní THQ, Gearbox, Plaier, Saber alebo Crystal Dynamics či Eidos Montréal, oznámila masívnu reštruktualizáciu. CEO spoločnosti, Lars Wingefors ju priblížil v otvorenom liste.

Embracer Group posledné roky strávila akvizíciou čo najväčšieho počtu štúdií, či už malých, alebo veľkých. Vlastnia slovenské štúdio Nine Rocks Games, české Ashborne Games a Warhorse Studios, Deep Silver, Aspyr Media a desiatky, desiatky vývojárskych štúdií. Ich akvizície posledné roky zásadne preskočili akvizície ostatných firiem v hernom priemysle.

Marvels-Guardians-of-the-Galaxy

SPRÁVA DŇA: Embracer Group kupuje Crystal Dynamics, Eidos Montreal a Square Enix Montreal

Embracer v tomto momente končí s nákupmi a reštrukturalizáciou oznamuje spustenie šetriaceho režimu. Riaditeľ firmy oznámil, že program má znížiť celkový dlh spoločnosti a preklopiť ju do ziskovej sféry.

Embracer dnes zamestnáva takmer 17-tisíc ľudí, mnoho z nich teraz príde o prácu. Firma zastavuje rozpracované projekty, ktoré ešte neboli oznámené. Niektoré štúdiá budú zatvorené, alebo im budú znížené investície. Firma zníži náklady, ktoré nesúvisia s vývojom hier. Zastavia aj vydávanie hier cez tretie strany. Je teda otázne, či sa tieto akcie dotknú aj druhej hry od Warhorse, ktorá síce ešte nebola oficiálne oznámená, ale pracujú na nej už od roku 2018.

Prílev peňazí na účty Embracer group sa očakáva po vydaní chystaných hier Remnant 2, Warhammer 40,000 Space Marine 2, Payday 3, Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged, Arizona Sunshine 2, Alone in the Dark aj Homeworld 3.

Embracer Group

Crystal Dynamics a Eidos Montreal chystajú 5 AAA hier najbližších 5 rokov

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry