Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Embracer zatvára svoje nové štúdio Onoma, Eidos bude pomáhať s Fable

Embracer Group robí zmeny v štúdiách od Square Enix.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

02. November 2022

Fable logo

Neubehol ani mesiac od toho, čo sa Square Enix Montreal premenoval na Onoma a už ho aj zatvárajú. Skupina Embracer toto štúdio kúpila len tento rok od Square Enix. Podľa Bloomberg však Onoma zatvára svoje brány a zasiahne to okolo 200 zamestnancov.

Niektorí z nich budú presmerovaní do Eidos Montreal, takže aspoň ostanú v rovnakom meste.

To však nie je jediná veľká zmena v bývalých štúdiách Square Enix. Skupina Embracer totiž tím z Eidos Montreal posiela na výpomoc do Xboxu. Štúdio totiž bude pomáhať PlayGround Games s novou hrou Fable. Okrem toho majú pracovať aj na svojej novej hre Deus Ex.

Tretie štúdio, Crystal Dynamics, pracuje na ďalšej hre pre Xbox - Perfect Dark. Pomáhajú s ňou tímu The Initiative. Crystal Dynamics tiež pracuje na svojej novej Tomb Raider hre, ktorú oznámila tento rok.

Marvels-Guardians-of-the-Galaxy

SPRÁVA DŇA: Embracer Group kupuje Crystal Dynamics, Eidos Montreal a Square Enix Montreal

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články