Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Empire of the Ants vás zavedie do sveta mravcov

Hra beží na Unreal Engine 5.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
230120 - Empire of the Ants - Screenshot 1

Vydavateľské štúdio Microids dnes oznámilo novú hru s názvom Empire of the Ants, ktorá je inšpirovaná knižnou trilógiou od Bernard Werbera. Ako už názov napovedá, hra sa odohráva v prírodnom svete mravcov.

Hráči sa ponoria do sveta mravcov, aby prežili epické dobrodružstvo, v ktorom budú musieť pomôcť kolónii prosperovať prostredníctvom taktických a strategických bitiek v mikroskopickom svete epických rozmerov. Prieskum, strategické plánovanie, bojové zručnosti, ale predovšetkým vytváranie miestnych aliancií s divokým hmyzom bude nevyhnutné, aby ste zvíťazili v rôznych bitkách.

Časť hry sa odohráva z pohľadu tretej osoby, pričom hráčo ovláda len jedného mravca. Druhá časť je zase v štýle real-time stratégie. Svet vytvorený v Unreal Engine 5 je podľa autorov spracovaný fotorealisticky do posledného detailu a tak si hráči budú môcť vychutnať realistický les a spoznať rôze druhy hmyzu a zvierat.

Empire of the Ants vyjde v roku 2024 na PC a konzoly. Spustená bola už aj Steam stránka hry.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený