Posledná epizóda

CH Podcast #46 - The Game Awards 2022, Need for Speed Unbound, Xbox zdražuje, Vianoce v redakcii

17. December 2022

Opäť je tu nová epizóda vášho obľúbeného CentrumHer Podcastu! Dnes s malou zmenou, kedy sa vám namiesto Veroniky prihovára Dominik!

Podcastu dominuje téma The Game Awards 2022. Išlo o najväčšiu videohernú akciu roka a preto je len logické, že sme jej venovali toľko času.

Neobišli sme však ani nové Need for Speed Unbound, ktoré si Dominik a Lukáš zahrali, takže sa mali o čom rozprávať. 

Zastavili sme sa aj pri zdražovaní hier pre Xbox. A ako inak, táto debata sa zvrhla na dišputu o Xbox Game Passe (už zase ?)

Empire of the Ants vás zavedie do sveta mravcov

Hra beží na Unreal Engine 5.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

24. Január 2023

230120 - Empire of the Ants - Screenshot 1

Vydavateľské štúdio Microids dnes oznámilo novú hru s názvom Empire of the Ants, ktorá je inšpirovaná knižnou trilógiou od Bernard Werbera. Ako už názov napovedá, hra sa odohráva v prírodnom svete mravcov.

Hráči sa ponoria do sveta mravcov, aby prežili epické dobrodružstvo, v ktorom budú musieť pomôcť kolónii prosperovať prostredníctvom taktických a strategických bitiek v mikroskopickom svete epických rozmerov. Prieskum, strategické plánovanie, bojové zručnosti, ale predovšetkým vytváranie miestnych aliancií s divokým hmyzom bude nevyhnutné, aby ste zvíťazili v rôznych bitkách.

Časť hry sa odohráva z pohľadu tretej osoby, pričom hráčo ovláda len jedného mravca. Druhá časť je zase v štýle real-time stratégie. Svet vytvorený v Unreal Engine 5 je podľa autorov spracovaný fotorealisticky do posledného detailu a tak si hráči budú môcť vychutnať realistický les a spoznať rôze druhy hmyzu a zvierat.

Empire of the Ants vyjde v roku 2024 na PC a konzoly. Spustená bola už aj Steam stránka hry.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený