Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Endorfy Viro Plus USB Recenzia

Endorfy Viro Plus USB - Recenzia

Najlepšie vybavené slúchadlá od Endorfy.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Rukami sa mi prehnalo už mnoho herných slúchadiel, ktoré som mal možnosť testovať ako na PC, tak aj na konzolách Xbox, PlayStation a Nintendo Switch. Niektoré dokonca môžete používať aj s mobilnými zariadeniami a to najmä vďaka širokým možnostiam konektivity. 

Poľský výrobca počítačových komponentov a periférií Endorfy má na trhu slúchadlá Viro, ktoré sa môžu pýšiť mega veľkými 53 milimetrovými drivermi a skutočne širokou podporou pripojenia. Avšak Endorfy Viro Plus USB prináša v balení niečo, vďaka čomu si užijete ešte lepší zvuk. 7.1 kanálovú zvukovú kartu pre dokonalý priestorový zvuk. Poďme na sa tieto šikovné a zároveň prekvapivo lacné slúchadlá pozrieť v recenzii. 

Obsah balenia Endorfy Viro Plus USB

Slúchadlá Endorfy Viro Plus USB prichádzajú v štýlovom balení, ktoré obsahuje všetko, čo potrebujete a ešte aj niečo naviac. Povedal by som, že výbava je nadštandardná. 

Okrem samotných slúchadiel som totiž z krabice vylovil odnímateľný mikrofón s pop filtrom, 120cm kábel s 3,5mm jackom na oboch koncoch, ďalší 270cm kábel s 3,5mm jackom na oboch koncoch, adaptér pre zapojenie do jacku pre mikrofón a slúchadlá vo vašom PC, extra náušníky, krytku pre otvor na mikrofón a USB 7.1 kanálovú zvukovú mini kartu s 3,5mm slotom pre pripojenie slúchadiel. 

Balenie je skutočne bohaté a vďaka dvom dĺžkam káblov si budete môcť slúchadlá pripojiť k ovládaču od konzoly, k notebooku, ale dokonca aj z počítaču zo zadnej strany, či k televízoru vzdialenému od vás cez dva metre. 

Kvitujem aj náhradné náušníky. Tie na slúchadlách sú od výroby koženkové, no v balení nájdete penové, kto aké preferuje. 

Prvý dojem veľmi pozitívny

Endorfy si dal na konštrukcii slúchadiel záležať. Kovovú konštrukciu (ktorá imituje brúsenú oceľ) z hora obopína prešívaná čelenka s hrubou vrstvou peny, vďaka čomu vás nebude omínať na hlave. 

Rovnako brúsenú oceľ imitujú aj bočné, tento krát už len plastové kryty slúchadiel s logom Endorfy. Všetky plastové prvky sú potom matné, čo pridáva na pocite luxusu. Všetky káble sú prešité textilom, akurát mikrofón je potiahnutý gumou. Nič nevŕzga, slúchadlá sú pevne, skvele držia na hlave a pri hmotnosti 310 gramov sa nosia pohodlne aj dlhé hodiny. 

Na ľavej strane slúchadiel nájdeme dva porty. Jeden pre mikrofón, druhý pre 3,5mm jack. Nič viac, žiadne tlačidlá, ani RGB podsvietenie, žiadne kolieska. Proste decentný, jednoliaty a čistý dizajn. 

Ovládacie prvky potom nájdete na oboch kábloch. Malý ovládač je zhruba 30 centimetrov od konca a obsahuje koliesko na reguláciu hlasitosti a posuvné tlačidlo pre zapnutie a vypnutie mikrofónu. 

K dizajnu by som mal jednú malú výtku a to je spôsob zapojenia mikrofónu. Nie je odolný proti blbcom (ako ja) a tak sa môžu niektorí pokúsiť ho narvať do otvoru opačne, čo sa reálne aj dá, pričom sa rožtek konektora mierne zdeformuje. Nič vážne ale. 

Výkon prekvapí, najmä priestorový zvuk

Za málo peňazí veľa muziky. U slúchadiel Endorfy Viro Plus USB to platí absolútne do bodky. Pretože tak kvalitný a priestorový zvuk, aký ponúkajú tieto slúchadlá, proste v cenovej hladine 50 eur nenájdete. Ak hej, prosím poslať mne a otestujem.

Zvuková USB karta so 7.1 kanálovým zvukom produkuje skutočne uveriteľný priestorový zvuk. Overiť som si to mohol v rôznych počítačových hrách, ale aj vo filmoch. Aby ste si však vychutnali ten pravý 7.1 kanálový priestorový zvuk, je nutné mať slúchadlá zapnuté výhradne cez USB so zvukovou kartou a mať na pozadí spustený softvér Endorfy. Ak ho vypnete, užijete si "len" priestorový zvuk podobný, aký dosiahnete zapojením cez 3,5mm jack. Teda rovnaký, ako na konzolách

Zvuk je však výnimočne dobrý. S priestorovým zvukom aj bez neho sa slúchadlám darí reprodukovať výšky aj uveriteľné basy. A to vďaka veľkým, 53 milimetrovým meničom. Basy by mohli byť aj silnejšie, ale s nimi majú problém aj omnoho drahšie modely. 

Jediné drobné negatívum slúchadiel som spozoroval pri používaní mikrofóna. Ten je totiž tak citlivý, že zachytáva aj zvuky vydávane slúchadlami. Keď som mal pustenú hudbu mierne silnejšie ako bežne, mikrofón to už zreteľne zachytával a počul som hudbu v mojej nahrávke v Audacity. Pop filter naopak plní funkciu skvele a mikrofón nemá problém ani so šumom. A ešte jedna drobnosť, Endorfy by malo začať pracovať na jednom softféri naprieč všetkými produktami, pretože ako na myš, tak aj na slúchadlá, musíte mať nainštalovaný osobitný softvér.

Či už ku konzolám, alebo k počítaču, Endorfy Viro Plus USB sú skutočne skvelá voľba. V tejto cene nájdete len ťažko lepšie herné slúchadlá s extra výbavou v balení, vďaka čomu radím Viro medzi top produkty na trhu. 

Endorfy Viro Plus USB

Dizajn

★★★★★

Výkon, zvuk

★★★★★

Funkcie, mikrofón

★★★★★

Verdikt

Herné slúchadlá Endorfy Viro Plus USB ponúkajú pekný dizajn, kvalitné prevedenie, či extra výbavu v balení. To všetko však dopĺňa 7.1 kanálový priestorový zvuk, ktorý si užijete v pomerne vysokej kvalite, vďaka čomu v tejto cenovej kategórii nájdete konkurenciu len ťažko. 

4.7

★★★★★

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený