Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Engine Opus dokáže neuveriteľné: Z textu vygenerovať celú hernú mapu, vďaka AI

Technológia budúcnosti.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Pax Dei screenshot 3_070109

Najnovšie herné enginy ako Unreal, či Unity, ponúkajú vývojárom rôzne nástroje na generovanie obsahu. Vďaka týmto nástrojom dokážu dizajnéri veľmi rýchlo a efektívne navrhnúť hernú mapu, či veľký otvorený svet. To ale nie je nič oproti tomu, čo ponúka engine Opus.

Opus, spoločnosť zaoberajúca sa integráciou umelej inteligencie do metaverse, predstavila nástroje na generovanie hernej mapy. Mapu, alebo herný svet dokáže užívateľ navrhnúť bez jediného kliknutia myšou – stačí to enginu napísať slovne, opísať scénu.

Engine každú vetu autora pretaví v reálnom čase do reality. Dizajnérovi stačí napísať že na zelenej lúke sú stromy, nebo je mierne zamračené, cez lúku ide cestička a ponad potôčik vedie most. Engine to okamžite spracuje a vytvorí návrh scény.

Opus engine dokáže takto vygenerovať prírodu, ale aj mestské prostredie. Pričom čím konkrétnejší opis scény autora, tým detailnejšia scéna bude. Engine dokáže umiestniť do scény aj také detaily, ako zábradlie na chodníku, či klimatizáciu pod oknom.

Opus vývojárom sľubuje aj nástroje na generovanie hlasov, teda dabingu postáv. Vďaka týmto nástrojom bude možné vytvoriť videohru prakticky za pár dní. Uvidíme, ako sa tieto technológie integrujú aj do väčších enginov. Každopádne, odporúčam si pozrieť video s prezentáciou funkcií Opus AI.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry