Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Escape From Tarkov vás donúti vytiahnuť aj zaseknutý náboj

Zmysel pre detail v tejto hre je neuveriteľný.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Escape-from-Tarkov-Screenshot_07

Dnes Rusáci zo štúdia BattleState vydali prvý vývojársky denníček z Escape From Tarkov, hardcore MMO strieľačky na ktorej usilovne makajú. A možno je slovo usilovne ešte slabé, pretože to čo môžete vidieť v denníčku vyráža dych.

Ich zmysel pre detail je až priam neuveriteľný a napríklad každá zo zbraní má až 45 rôznych animácií. Dokonca sa vám vie v komore zaseknúť náboj a postava si ho musí vytiahnuť. Existujú aj rôzne animácie nabíjania zásobníkov v závislosti od toho, aký vysoký máte tento skill a všetky tieto animácie sa premietajú aj do third-person pohľadu. pre interakciu s okolím hra využíva procedurálne generované animácie, takže napríklad otvorenie dverí u auta bude vždy prirodzené bez ohľadu na to, kde práve stojíte.

Už teraz to vyzerá na minimálne tak kvalitnú záležitosť, akou je Arma III a určite budeme vývoj hry sledovať. Uzavretá beta, do ktorej sa dostanete predobjednávkou začne už počas prvého štvrťroku 2016 a plná hra má vyjsť do leta. Exkluzívne iba na PC.

https://youtu.be/TJfcaCmMy7c

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články