Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Life is Strange True Colors Recenzia screenshot 4

Face2Face: Keď technológia konečne dorovná emócie

Séria Life is Strange je skvelým príkladom toho, ako technológia obmedzuje emócie.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

28. Apríl 2021

Séria Life is Strange je na trhu už nejaký ten čas. Od roku 2015 sme sa dočkali troch plnohodnotných dielov. Hoci sa postavy a príbehy vo väčšine z nich líšili, jedno majú tieto hry predsa len spoločné - obrovskú dávku emócií.

Radosť, smútok, strach, hnev, prekvapenie, smiech, plač či beznádej. To všetko ste pri postavách v prvých troch dieloch našli. No našli ste to len v scenári. Vďaka obmedzeným technológiam sa niečo takéto len málokedy podarilo vývojárom hodnoverne preniesť na monitory hráčov.

Life is Strange: True Colors vykročilo správnou nohou

Za posledných 6 rokov sa z nenápadnej hry od štúdia Dontnod stala plnohodnotná značka. Jej popularita je aj napriek slabšiemu Life is Strange 2 stále veľká. A pre vydavateľa, Square Enix, by preto bola škoda nepriniesť ďalšie zaujímavé príbehy z tohto univerza.

Life is Strange: True Colors však potrebovalo vyriešiť tie najväčšie problémy. Dlhé rozostupy medzi epizódami a technologickú stránku hry. Hra vyjde v jednom kuse, všetky epizódy naraz. Prvý bod by sme teda mali.

Ale čo technická stránka? Nechápte ma zle, vizuál hry mi nevadí. Práve naopak, príde mi veľmi zaujímavý a pevne spätý s touto sériou. Problémom boli animácie. Neviem, či predchádzajúci vývojári nemali budget či čas, alebo sa im jednoducho nechcelo. True Colors však má plný mocap a je to to najlepšie, čo sa hre mohlo stať.

Radosť na hru pozerať

Doterajšie ukážky vyzerajú skvelo. Svet je pekný, farebný. Do toho sa nám rysuje zaujímavý príbeh. No a konečne, z postáv je vidno naozajstné emócie.

Life is Strange True Colors Recenzia screenshot 1

Life is Strange: True Colors vám dopraje väčšiu slobodu

Vývojári uvoľnili na svojom YouTube kanáli úvodnú scénu z hry. Na videu, ktoré má necelé dve minúty, môžme vidieť hlavnú predstaviteľku hry, Alex. Sme svedkami toho, ako ňou lomcujú emócie. Ako je pri rozhovore so sociálnou pracovníčkou neistá a hanblivá. Vidíme každú emočnú nuansu v jej tvári. Dovolím si tvrdiť, že počas tých necelých dvoch minút sa ku mne dostalo viac emócií, ako z celého Life is Strange 2 dokopy.

Je skvelé vidieť hru, na ktorú sa tak veľmi teším, konečne vystúpiť z okov slabých animácií. Štúdio Deck Nine si naplno uvedomilo dva hlavné nedostatky Life is Strange hier. Neboli to zlé príbehy či nezaujímavé postavy. Ale slabé animácie a dlhé pauzy. A je super, že práve tieto dva body v spolupráci so Square Enix vyriešili. Ak si udržia štandardy série, fanúšikovia, ale aj noví hráči, sa majú na čo tešiť.

Viac kritických článkov nájdete v samostatnej kategórii Face2Face.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Sledujte prvý trailer Life Is Strange: True Colors

Sledujte prvý trailer Life Is Strange: True Colors

Tretí diel v sérii vyjde na staré, aj nové konzoly v Septembri.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Life is Strange: True Colors - Recenzia

Life is Strange: True Colors - Recenzia

Je Life is Strange: True Colors dôstojným pokračovaním skvelej série?

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Life is Strange: True Colors vám dopraje väčšiu slobodu

Life is Strange: True Colors vám dopraje väčšiu slobodu

Vývojári Life is Strange: True Colors prezradili ďalšie detaily o hre.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Hogwarts Legacy sa predáva ako teplé rožky, zarobil už skoro miliardu dolárov

Hogwarts Legacy sa predáva ako teplé rožky, zarobil už skoro miliardu dolárov

Hra má aktuálne na konte 12 miliónov predaných kópií.