Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Xbox All Access

Face2Face: Microsoft predstavil Xboxy a úžasný pomer cena-výkon

Firma si zaslúži naše uznanie za to, ako zvládla očakávané oznámenia.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

Dva dni dozadu, na stránke Windowscentral unikli detaily o Xbox Series S, menej výkonnej next-gen konzole od Microsoftu. Rovnako unikla aj cena a dátum vydania. V Amerike sa schyľovalo k polnoci. Twitter doslova explodoval zo zdieľaní obrázkov nového Xboxu, ktorý dovtedy nikto nevidel, poznali sme len kódové označenie Lockhart a pár detailov.

Americká spoločnosť musela o polnoci zareagovať. Pár hodín od úniku, rozhodli sa na sociálnych sieťach oficiálne oznámiť Xbox Series S, cenu 299 dolárov a dátum vydania 11. Novembra 2020. Bolo to veľké.

V skorých ranných hodinách musela americká pobočka skoordinovať všetky svetové pobočky Xboxu, rovnako aj Českú a Slovenskú, aby všetky sociálne platformy predstavili nový Xbox. Rovnako museli okamžite nahodiť webové stránky Xboxu, produktové stránky a na Youtube uploadovať niekoľko trailerov.

Xbox Series S Cena Dátum Vydania

Microsoft agresívne zaútočil - Predstavil Xbox Series S aj cenu

Xbox Series S totiž nebola jediná vec, ktorú chcel Microsoft oznámiť. Krátko na to Microsoft pristúpil aj k finálnemu oznámeniu tohto roka, ktoré ukončí hru na mačku a myš. Xbox Series X – najvýkonnejšia konzola na svete – vyjde 10. Novembra 2020 za 499 dolárov.

Oficiálne oznámenie malo byť až budúci týždeň

Rovnako aj tu musel Microsoft aktualizovať všetky svoje svetové sociálne siete, webové stránky, bannery a rozoslať tlačové správy. Novinárom boli sprístupnené všetky fotografie, rendery a špecifikácie Xbox Series S a Xbox Series X.

Microsoft ďalej oznámil aj príchod EA Play do Xbox Game Pass, na oznámenie sa muselo pripraviť aj EA. Aj toto oznámenie sprevádzali posty na sociálnych sieťach, trailer, či tlačové správy.

Exekúcia projektu „Xbox Series Final Announcement“ bola pritom naplánovaná až na budúci týždeň, ako povedal Phil Spencer na Twitteri. Úplne si viem predstaviť, ako o polnoci Spencer s jeho tímom riešili, či idú do toho, alebo nie. Nakoniec sa rozhodli, že idú všetko vybaliť, stlačili pomyselné červené tlačidlo a aktivovali sériu oznámení, všetko za pár hodín. Za manažovanie celosvetovej siete Xboxu a zvládnutie tohto oznámenie si tím v Xboxe zaslúži naše uznanie.

Xbox Series X a Series S boli prijaté veľmi dobre, vďaka hodnote za peniaze

Keď sa teraz pozrieme na sociálne siete alebo Reddit, nové konzoly Xbox boli prijaté viac než dobre. Microsoft stanovil očakávanú cenu zariadení a v prípade Xbox Series S ide o priam neuveriteľnú hodnotu za peniaze. Viete si predstaviť poskladať počítač, schopný hrania v 1440p a 60fps, s NVMe diskom a RTX, za 299 eur? Ja teda nie. Microsoft v tomto prípade jednoznačne ide na trh aj za cenu straty z predaja.

Xbox series x

Xbox Series X - poznáme oficiálnu cenu a dátum vydania

Xbox Series X console

Poznáme HW špecifikáciu Xbox Series X

Ale výborná je aj cena Xbox Series X. LinusTechTips sa pokúšal poskladať podobne výkonný počítač, povedal, že momentálne je to za rovnakú cenu nemožné. Uvidíme, ako sa dostupný výkon odrazí na hrách. Inak, všimnite si, že Microsoft zaviedol rovnakú cenu pre celý svet – 299 dolárov, 266 eur, respektíve 499 dolárov, 499 eur. Žiadna daň navyše.

Microsoft prináša v mnohých krajinách možnosť si kúpiť Xbox na paušál. Teda dva roky viazanosti, počas ktorých budete platiť 25, respektíve 35 eur mesačne. Za tú cenu dostanete Xbox Series S, alebo Xbox Series X spolu s Xbox Game Pass Ultimate. Hráči tak za mesačný poplatok získajú nie len next-gen konzolu, ale aj prístup ku knižnici viac ako 160 hier od Xboxu, EA a third-party vydavateľov. Niektorí z vás platia podobný peniaz za paušál mobilu.

Takže nie len konzoly samotné predstavujú obrovskú hodnotu za peniaze, ale aj Game Pass, ktorý je výhodnejší, než kedykoľvek predtým. Je jasné, že Microsoft na niečom stráca, no osobne dúfam, že sa im to vráti v podobe širšej komunity a dobrých predajov konzoly, aj služby.

Tím v Xboxe odviedol fantastickú prácu a už teraz sa neviem dočkať, ako zareaguje SONY s PlayStation 5.

Xbox Series S

Aký je vlastne rozdiel medzi Xbox Series S a Xbox Series X?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený