Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Xbox Series X console

Poznáme HW špecifikáciu Xbox Series X

Xbox Series X ponúkne výkon 12 TFLOPS.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

Hoci svet sa momentálne venuje koronavírusu, pre hráčov skvelé správy pripravil Microsoft. Ten dnes odhalil čo-to o svojej chystanej next-gen konzole Xbox Series X. Jej dizajn bol odhalený ešte na konci minulého roka, počas udeľovania cien The Game Awards.

Dnes tu máme oficiálnu špecifikáciu novej konzoly. Ako je už dlhšie známe, jej cieľom je ponúknuť 4K hranie pri 60fps. S tým, že niektoré hry budú mieriť na 120fps. Microsoft taktiež potvrdil, že sa dočkáme spätnej kompatibility.

Ku konzole si budete môcť dokúpiť aj rozširovaciu kartu. Tou si zvýšite pamäť konzoly o ďalší 1TB. Na túto kartu je na zadnej strane konzoly samostatný port.

Microsoft rovno predstavil aj nový ovládač ku konzole. Hoci vyzerá veľmi podobne ako ten k poslednému Xboxu, Microsoft sľubuje jeho prepracovanú geometriu a povrch, pre väčšie pohodlie pri hraní. Navyše, jeho odozvu sa Microsoftu podarilo stlačiť pod 2ms. Ovládač budete môcť spárovať s konzolou, PC ale aj mobilom.

Cenu a presný dátum zatiaľ ale nepoznáme. Dobrou správou však je, že zatiaľ sa nič neodkladá a Microsoft chce konzolu vydať ku koncu tohto roka. Aj keď, viacerí analytici sa obávajú, že pre pandémiu koronavírusu budú next-gen konzoly odložené až na rok 2021.

  • CPU: 8-jadrový Zen 2, 3.8 GHz, 7nm architektúr
  • GPU: RDNA 2, ktorá ponúkne 52 CU, výkon 12 TFLOPS
  • Pamäť: 16 GB GDDR6
  • Priepustnosť pamäte: 10GB @ 560 GB/s, 6GB @ 336 GB/s
  • HDD: 1 TB NVME SSD
  • Rozšíriteľná pamäť: 1 TB rozširovacia karta
  • Externá pamäť: podpora externých USB 3.2 HDD
  • Blue-ray mechanika: 4K UHD

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený