Posledná epizóda

CH Podcast #46 - The Game Awards 2022, Need for Speed Unbound, Xbox zdražuje, Vianoce v redakcii

17. December 2022

Opäť je tu nová epizóda vášho obľúbeného CentrumHer Podcastu! Dnes s malou zmenou, kedy sa vám namiesto Veroniky prihovára Dominik!

Podcastu dominuje téma The Game Awards 2022. Išlo o najväčšiu videohernú akciu roka a preto je len logické, že sme jej venovali toľko času.

Neobišli sme však ani nové Need for Speed Unbound, ktoré si Dominik a Lukáš zahrali, takže sa mali o čom rozprávať. 

Zastavili sme sa aj pri zdražovaní hier pre Xbox. A ako inak, táto debata sa zvrhla na dišputu o Xbox Game Passe (už zase ?)

Marvels Spider Man 2 Photo 1 scaled

Face2Face: Playstation 5 si po dvoch rokoch skutočne vyžaduje veľkú dôveru jej majiteľov.

Rok v znamení pokračovaní.

Profilový obrázok autora článku - Dominik Slavkovský Dominik Slavkovský

28. November 2022

Nové pokračovanie hrdinky Aloy v Horizon: Forbidden West, tak dlho očakávaný siedmy diel v sérií Gran Turismo či uzatvorenie nórskej ságy God of War vyčarili mnohým hráčom úsmev na tvári. Ich 9-ročná konzola PS4 zažila azda jeden zo svojich najlepších rokov, čo sa týka exkluzívnych hier. No a potom je tu Playstation 5. Tam je už príbeh úplne iný. 

God of War Ragnarök Recenzia PS5

God of War Ragnarök - Recenzia

Zatiaľ, čo minulý rok sme na novú generáciu dostali exkluzivity ako Ratchet and Clank, Returnal či Deathloop, tento rok bola ponuka ďaleko slabšia. Dostali sme hru Ghost Wire: Tokyo, z ktorej sa nakoniec tak prelomový zážitok nekonal. No a potom to bol remaster Uncharted a remake The Last of Us. Každý si na tieto staro nové tituly určite už spraví názor sám. Každopádne, tým sa next-gen zážitok pre tento rok končí. Samozrejme, aj vyššie zmienené PS4 hry boli dostupné a vylepšené pre PS5, no zďaleka nevyužili potenciál, aký môže nová konzola mať.

Kúpiť alebo nekúpiť?

Teraz sa určite tešia všetci, čo si ešte pred vydaním Playstation 5 povedali, že si počkajú, kým zlacnie a kým na ňu budú poriadne hry. Väčšinou to tak aj skutočné býva, že sa nová konzola vyplatí kúpiť možno až vo svojej menšej SLIM revízií, kde je na nej už aj skutočne čo hrať, no v prípade tejto generácie to tak zatiaľ vôbec nevyzerá. 

Tip: Lajkni našu stránku na Facebooku, prinášame tam denne kopec zaujímavostí 

Ceny PS5 išli hore, čo je v prípade SONY bezprecedentný krok. A aby toho nebolo málo, mnoho predajcov si kvôli nízkej dostupnosti aj po dvoch rokoch vydania účtuje ešte niečo extra. Je to teda stav, ktorý ani zďaleka nepredstavuje ideálnu situáciu.

PlayStation 6 console concept

Nová generácia konzol Xbox a PlayStation 6 prídu najskôr v roku 2028

V závere roka sa aspoň niektorým titulom darí ako tak držať nadšenie z novej generácie, hovorím najmä o A Plague Tale: Requiem a novom Need for Speed Unbound. Tie už totiž konečne na predošlú generáciu zabudli a rozhodli sa dívať radšej dopredu. Ani ten pohľad však nie je v prípade Playstation úplne jasný, pretože sme sa tento rok nedočkali žiadneho väčšieho eventu, kde by boli nové hry predstavené. Zatiaľ vieme len o Spider-manovi 2, ktorý by mal prísť budúci rok a o Wolverínovi, ktorý vychádza... niekedy. Za dlho.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Marvel's Spider-man 2 Trailer

Marvel's Spider-man 2 Trailer

Napriek všetkému hore zmienenému nie je možné konštatovať, že by boli hráči nespokojní. Predsa len, hry ako God of War, Gran Turismo a Horizon sú obrovské a najmä veľmi dobré tituly, ktoré sa len tak niekde inde nájsť nedajú. Nie sa teda čomu diviť, že nový šéf Playstation Jim Ryan využíva každú príležitosť, ako tieto úspechy otočiť v čo najlepší biznis. Koniec koncov, všetko je v prvom rade o peniazoch a po tejto stránke nepochybujem o tom, že sa SONY skutočne darí a nemieni to len tak skoro zmeniť. Vidieť je to aj pri Call of Duty, ktorého sa drží zubami nechtami. Napriek tomu, že sa ešte nič neodsúhlasilo, už teraz začína mať celá dohoda na herný biznis pomerne silný vplyv.

Viac kritických článkov nájdete v sekcii Face2Face

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články