Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Nová generácia konzol Xbox a PlayStation 6 prídu najskôr v roku 2028

Existujúca generácia bude s nami ešte minimálne 6 rokov.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

24. November 2022

PlayStation 6 console concept

Z nových dokumentov predložených britskej vládnej agentúre CMA sme sa dozvedeli ďalšie detaily. Tento krát ide o rozsiahly komentár spoločností Sony, ktorá kritizovala celý obchod Microsoft+Activision a proti ktorému aktívne bojuje. Nestačí jej totiž ani 10-ročný deal hier Call of Duty na konzolách PlayStation.

Sony v dokumente okrem iného prezradilo, že Xbox Game Pass má už 29 miliónov predplatiteľov a momentálne nie je možné proti nemu bojovať.

Podľa Sony, kúpa Activisionu a Call of Duty zasiahne nie len súčasnú generáciu konzol ale aj budúcu, keď sa budú hráči rozhodovať, ktorú konzolu si kúpia. Hráči by sa vraj budú rozhodovať pre nový Xbox a nie pre PlayStation 6 len pre to, že na PS6 nebudú hrať Call of Duty.

Podľa Microsoftu niečo také nastáva len raz za osem rokov a nová generácia konzol nepríde skôr, ako v roku 2028.

"Spoločnosť Microsoft ponúkla, že bude naďalej vydávať hry Activisionu na PlayStation len do roku 2027... V čase, keď SIE uvedie na trh ďalšiu generáciu svojej konzoly PlayStation (čo sa pravdepodobne stane okolo 2028), stratí prístup ku Call of Duty a ďalším titulom Activision, čím sa stane mimoriadne zraniteľnou voči odchodu zákazníkov a následnému zníženiu svojej konkurencieschopnosti," komentuje Sony.

Aktuálne konzoly Xbox Series X, Xbox Series S a PlayStation 5 boli vydané v Novembri roku 2020. Predchádzajúca generácia Xbox One a PlayStation 4 boli na trhu presne sedem rokov.

Call-of-Duty-Black-Ops-Cold-War-Recenzia-Screenshot-04

Xbox ponúkol Sony 10-ročnú zmluvu na Call of Duty, Sony nekomentuje

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články