Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Microsoft tvrdí, že Sony už roky blokuje príchod COD do Game Passu

Chce, aby hráči za hru platili plnú sumu a nič iné.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
COD-Black-Ops-Cold-War

Z dokumentov, ktoré boli predložené britským protimonopolným úradom vysvitli ďalšie šokujúce skutočnosti. Vlastne už ani nie tak šokujúce, pretože čím ďalej informácií z dokumentov vieme, tým viac nás to neprekvapuje.

Tento týždeň sme sa dozvedeli dve skutočnosti. Prvou z nich je fakt, že Sony blokuje príchod služby Game Pass na platformu PlayStation. Čo je absolútne pochopiteľné.

Microsoft však v dokumentoch tvrdí, že Sony už roky blokuje príchod hier Call of Duty do služby Game Pass. Má s Activisionom podpísaný taký marketingový deal, ktorý zabraňuje hrám COD objaviť sa v knižnici Game Passu.

Toto tvrdenie má slúžiť protimonopolnému úradu ako jeden z dôkazov o nekalých praktikách Sony. Cieľom Sony je totiž dosiahnuť, aby užívatelia za hru platili len plnú sumu a nemali možnosť sa k hre dostať lacnejšie cez inú, predplatenú službu.

Microsoft sľúbil, že keď uzatvoria obchod s Activisionom (za 69 miliárd dolárov), množstvo hier od Activision Blizzard hneď pridajú do služby Game Pass.

V minulosti sme sa vďaka týmto dokumentom dozvedeli aj to, že Sony platí vývojárom za to, že svoju hru nedajú do Game Passu. Tým tiež obmedzuje konkurenciu a možnosť výberu pre spotrebiteľov.

Ark-2-Unreal-Engine-5-screenshot-6

Vieme, koľko Sony platí vývojárom za hry v PS Plus a koľko Microsoft v Game Passe

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry