Posledná epizóda

CH Podcast #47 - HiFi Rush, Dead Space Remake, Seriál The Last of Us a Tragédia menom Skull and Bones

02. Február 2023

V našej najnovšej epizóde CentrumHer Podcastu sme začali krátkou rozpravou o The Day Before. Posledné kroky vývojárov totižto robia z nášho staršieho Face2Face článku ba priam až prorocký kúsok.

Vynechať sme nemohli ani hit nedávnych dní - HiFi Rush, ktorý Bethesda vydala v podstate z minúty na minútu. Lukáš sa podelil o svoje dojmy z tejto hry. No v posledných dňoch hral aj Dead Space Remake a tak porozprával čo-to aj o ňom.

Samozrejme, obísť sme nemohli ani seriál The Last of Us, ktorý aktuálne láme rekordy a dočkal sa aj potvrdenia druhej série. A nakoniec sme sa zasmiali na tragikomédií, ktorú v posledných mesiacoch predvádza Ubisoft, najme v súvislosti s hrou Skull and Bones.

Fandom prevzal weby GameSpot, Metacritic, GameFAQs, Giant Bomb a ďalšie

Nákup aj na fronte herných médií.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

03. Október 2022

Fandom Gamespot Metacritic

Najväčšia wikipédia zameraná na hry, komixy, filmy a zábavu - Fandom, dnes oznámila prevzatie mnohých veľkých herných webov. Fandom je od dnes majiteľom serverov GameSpot, Metacritic, TV Guide, GameFAQs, Giant Bomb, Cord Cutters News aj Comic Vine.

Sieť Fandom má na wikipédiách už dnes cez 300 miliónov užívateľov mesačne, prevzaté weby majú dokopy ďalších 46 miliónov aktívnych užívateľov. Zárobky týchto webov pochádzajú výlučne z reklamy, keďže aj Fandom ponúka svoj obsah zadarmo. Užívatelia navštevujú mesačne až 250-tisíc wiki stránok.

Konsolidácia v hernom priemysle očividne neprebieha len na poli herných štúdií, ale aj v herných médiách. Hoci vplyv na fungovanie stránok ako GameSpot, alebo Metacritic to nebude mať žiadny, o ich osude teraz bude rozhodovať len jeden manažment.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články