Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

FIFA 23 a GTA V spôsobujú preťaženie cloudových serverov Game Passu

Tieto hry si viete zahrať aj na mobile.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Xbox Game Pass

Microsoft bude musieť investovať do rozšírenia cloudových služieb pre Xbox Game Pass. Nedávno pridané hry totiž spôsobili, že užívatelia v niektorých krajinách, v určitých častiach dňa, čakajú desiatky minút na servery XCloud.

XCloud, respektíve Xbox Game Pass Cloud umožňuje užívateľom s predplatným Ultimate hrať svoje Game Pass hry v cloude, online bez toho, aby hry museli sťahovať. Hry môžu streamovať do notebookov, tabletov, počítačov, mobilov ale aj do smart televízorov, na ktorých je nainštalovaná aplikácia Xbox Game Pass. Hry bežia na serveroch vytvorených z konzol Xbox Series X a dostať sa do hry cez mobil zvyčajne trvá pár sekúnd.

Užívatelia z celého sveta však posledné dni hlásia preťaženie serverov. Na pripojenie v poobedných a večerných hodinách niektorí čakajú aj desiatky minút, na Reddite niektorí hlásia aj hodinové rady na pripojenie.

Týka sa to najmä hráčov, ktorí si chcú zahrať nedávno pridané hry GTA V a FIFA 23. Tieto hry je možné hrať cez XCloud bez inštalácie a odkedy sú v službe, cloudové hranie sprevádzajú lagy a rady na servery. Najviac trpia v krajinách ako Brazília, kde sa cloudové hranie rozširuje veľmi rýchlo, kvôli vysokým cenám AAA hier.

Ja som cloudové hranie skúšal v ranných hodinách na mobile so 4G pripojením. V hre Superliminal okrem tradične neskorej odozvy ovládania nebol žiadny problém s pripojením.

V aplikácii Xbox Game Pass je však jasné, ktoré hry hrajú užívatelia najviac. Na prvej priečke je GTA V, hra obsadila aj piatu priečku. Na treťom mieste je tiež spomínaná FIFA 23.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry