Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Film, ktorý vytvorila umelá inteligencia. Je desivo presvedčivý

Príchod mimozemšťanov na našu planétu.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
AI film

Umelá inteligencia dnes dokáže generovať nie len texty a fotorealistické obrázky, ale aj video a dabing v hlasoch známych ľudí. A to do tak presvedčivej miery, že niekomu sa z vygenerovaných záberov podarilo vytvoriť krátky film. 

Hashem Al-Ghaili na YouTube zverejnil svoj krátky film Last Stand, ktorý vytvorila umelá inteligencia takmer celý. AI totiž napísala scenár tohto filmu, nakreslila si concept-arty, vygenerovala hlasy a dokonca rozhodovala aj o rôznych kreatívnych rozhodnutiach. Autor však použil aj množstvo reálnych záberov. 

Umelá inteligencia nakoniec vytvorila sci-fi film o príchode mimozemšťanov na planétu Zem. V tomto krátkom filme nezabudla ani na reakcie svetových politikov, napríklad nadabovala amerického prezidenta, Joea Bidena. Takisto nechýbajú zábery na Biely Dom (kde inde by mimozemšťania prišli, keď nie do Ameriky?) a AI navrhla aj dizajn lodí mimozemšťanov. 

Výsledok tohto celého projektu je desivo presvečivý film, ktorý by skutočne mohol odrážať príchod mimozemšťanov na planétu. Navyše desivé na tom je, že AI dokáže vygenerovať uveriteľné zábery, hlasy a scény, ktoré perfektne do seba zapadajú. 

Film má 10 minút a rozhodne stojí za pozretie. 

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (1)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený