Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Film, ktorý vytvorila umelá inteligencia. Je desivo presvedčivý

Príchod mimozemšťanov na našu planétu.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
AI film

Umelá inteligencia dnes dokáže generovať nie len texty a fotorealistické obrázky, ale aj video a dabing v hlasoch známych ľudí. A to do tak presvedčivej miery, že niekomu sa z vygenerovaných záberov podarilo vytvoriť krátky film. 

Hashem Al-Ghaili na YouTube zverejnil svoj krátky film Last Stand, ktorý vytvorila umelá inteligencia takmer celý. AI totiž napísala scenár tohto filmu, nakreslila si concept-arty, vygenerovala hlasy a dokonca rozhodovala aj o rôznych kreatívnych rozhodnutiach. Autor však použil aj množstvo reálnych záberov. 

Umelá inteligencia nakoniec vytvorila sci-fi film o príchode mimozemšťanov na planétu Zem. V tomto krátkom filme nezabudla ani na reakcie svetových politikov, napríklad nadabovala amerického prezidenta, Joea Bidena. Takisto nechýbajú zábery na Biely Dom (kde inde by mimozemšťania prišli, keď nie do Ameriky?) a AI navrhla aj dizajn lodí mimozemšťanov. 

Výsledok tohto celého projektu je desivo presvečivý film, ktorý by skutočne mohol odrážať príchod mimozemšťanov na planétu. Navyše desivé na tom je, že AI dokáže vygenerovať uveriteľné zábery, hlasy a scény, ktoré perfektne do seba zapadajú. 

Film má 10 minút a rozhodne stojí za pozretie. 

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (1)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry