Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Flame Keeper je nová rogue-lite adventúra s pôsobivým vizuálom

Pozrite si trailer a screenshoty.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

27. Január 2023

Flame Keeper game Key Art Logo

Flame Keeper je dynamická akčná rogue-lite hra, v ktorej je vašim platidlom váš život. Ako malý kúsok horiaceho uhlia menom Ignis musíte obnoviť oheň vo večnom plameni. Pritom však vyčerpáte svoj vlastný život. Musíte tak nájsť dokonalú rovnováhu medzi progresom a udržaním sa nažive pri boji vo svete plnom temnoty a príšer.

Titulný obrázok Youtube videa

Flame Keeper spája rogue-lite, taktiku prežitia a progresu

Na začiatku každej úrovne sa nachádza dedina Vulpis. Tu si môžete oddýchnuť, vylepšiť schopnosti, prestavať a vylepšiť postavu vďaka zdrojom, ktoré nazbierate.

Postavíte sa hordám nepriateľov cez množstvo pohybov a útokov vrátane úderových komb, ohnivých výpadov, dupnutí s veľkou plochou účinku a silných zakončení, ktoré spôsobujú drvivé poškodenie. Každý bióm v hre Flame Keeper obývajú jedineční nepriatelia a prekážky so zvyšujúcou sa obtiažnosťou, ktoré sa budete musieť naučiť prekonať.

Aby ste mohli napredovať, budete musieť vylepšovať svoje malé uhlie prostredníctvom zručností a pasívnych schopností. Budete kombinovať a spájať skilly v jednom rune a vytvoríte tak množstvo rôznych buildov.

Aby ste obnovili Večný plameň, musíte v každom prostredí prehľadávať zvyšky jeho energie a preniesť ich späť do Ohnivého tábora v každej fáze hry.

Zahrajte si Flame Keeper na PC pred vydaním

Poľské štúdio Kautki Cave vydá hru Flame Keeper na PC a konzoly už v roku 2023. Sledovať ju môžete na oficiálnych stránkach a nezabudnite si ju pridať do Steam Wishlistu, ak vás práve rogue-lite žáner baví. Môžete sa tam prihlásiť aj do uzavretej bety a zahrať si ju pred vydaním.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom PC verzia Returnal by mala bežať aj na Steam Decku

PC verzia Returnal by mala bežať aj na Steam Decku

Aktualizované informácie z databázy.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Returnal mieri na PC, objavil sa v databáze Steamu

Returnal mieri na PC, objavil sa v databáze Steamu

Returnal bude ďalšia exkluzivita z PS.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Na mobily vyšiel nový DOOM, Mighty DOOM

Na mobily vyšiel nový DOOM, Mighty DOOM

Novinka od Bethesdy.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Returnal - Recenzia

Returnal - Recenzia

Nová PS5 exkluzivita je obrovským prekvapením roka.