Posledná epizóda

CH Podcast #44 - Summer Game Fest, Devolver Digital, State of Play a budúcnosť E3

13. Jún 2022

Dnešný diel vznikol vďaka spoločnosti Creative. Ďakujeme za podporu!

V najnovšej epizóde CentrumHer podcastu sa naša tradičná trojica pozrela na všetko podstatné, čo sme mali možnosť vidieť na takmer dvojhodinovej konferencií Summer Game Fest.

Nevynechali ani konferenciu indie vydavateľstva Devolver Digital a zhrnuli aj State of Play od Sony, ktorý sa konal ešte začiatkom Júna.

No a na záver sa Marek s Lukášom rozrozprávali o tom, aké je to pokrývať E3 a prečo sa zrejme tento jeden z najtradičnejších videoherných eventov už nikdy nevráti.

Football Manager 2023 na PS5 nevyjde, neprešla certifikáciou

Sony hru zastavilo len pár dní pred vydaním.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

03. November 2022

Football-Manager-2023-Wallpaper

Hoci presne nepoznáme dôvod tohto rozhodnutia, Sega a Sports Interactive oznámili, že nastali "nepredvídané komplikácie, ktoré sa vyskytli počas procesu predkladania a schvaľovania." Ide o proces, počas ktorého Sony autorizuje a certifikuje finálnu verziu hry na vydanie v PS Store.

Football Manager 2023 má pritom vyjsť len o 5 dní. PlayStation hráčom, ktorí si hru predobjednali, budú vrátené peniaze. Kedy by hra mohla vyjsť na PlayStation 5 je nateraz otázne, keďže Sega neposkytla nový dátum vydania.

"Sme zdrvení týmto výsledkom, na ktorom sme niekoľko týždňov neúnavne pracovali s našimi partnermi, aby sme sa ho pokúsili vyriešiť. Rozhodnutie o odklade bolo obzvlášť ťažké, pretože zahŕňa zadržanie skvelej hry, na ktorej mnoho talentovaných ľudí v rámci Sports Interactive dlhý čas nesmierne tvrdo pracovalo." Komentoval situáciu Miles Jacobson, riaditeľ štúdia Sports Interactive.

Zdá sa, že vydanie hry teda zastavilo Sony na svojej strane. Football Manager 2023 mala byť prvá hra tejto série na PlayStatione od roku 2014 a mala využívať aj funkcie ovládača DualSense.

Football Manager 2023 vyjde na PC a Xbox už 8.11.2022 a hneď na vydanie príde aj do Game Passu.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články