Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Forspoken prešiel na PS5 masívnym downgradom

Už to nie je, čo sľubovali.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

14. December 2022

Forspoken Demo Downgrade PS5

Zdá sa, že Luminous Engine pomaly ale isto dosluhuje. PS5 exkluzivita Forspoken, ktorá na tomto engine beží, totiž vyzerá prinajlepšom priemerne a vôbec nie tak, ako vývojári sľubovali pri oznámení hry v roku 2020.

YouTuber ElAnalistaDeBits na začiatku svojej analýzy dema porovnal prvý oznamovací trailer z roku 2020 a demo na PS5. Do vydania ostáva už len mesiac a tak je veľmi nepravdepodobné, že sa niečo v hre zmení. Je očividné, že vývojári rapídne okresali grafiku hry a downgradovali nasvietenie, geometriu, hustotu objektov na obrazovke aj vegetáciu, či textúry. 

Navyše demo ponúka grafické režimy, z ktorých ani jeden nebeží bezchybne. V RayTracing a Quality režime FPS padá aj pod 30 a v Performance móde sa dynamické rozlíšenie pohybuje od 1440p až k mizernému 720p.

Forspoken tak na vydanie môže doplatiť na zlú optimalizáciu ale aj na priemernú grafiku. Demo si môžete stiahnuť na PlayStation Store, dajte vedieť do komentárov, ako sa vám páči.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (2)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články