Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Fotorealizmus, aký nemá obdoby. Tváre v The Callisto Protocol vyrazia dych

Sú na nerozoznanie od reality.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

24. November 2022

The Callisto Protocol Unreal Engine 5 Photoreal face 1

O tom, že The Callisto Protocol vyzerá graficky parádne sme sa presvedčili už v mnohých traileroch. Hra využíva Unreal Engine a moderné grafické efekty, ktorými dokáže vykúzliť skutočné dusnú atmoféru väznice Black Iron. 

Hra vyšak vyniká aj v spracovaní tvárí, na ktorom vývojári pracovali celé tri roky. Vďaka Unreal Engine sa im do hry podarilo dostať reálne naskenované tváre známych hercov, ktorí si v hre zahrajú kľúčové postavy. V hre uvidíme napríklad Karen Fukuhara (Kimiko z The Boys), alebo Josh Duhamel (Transformers).

Tváre tak realistické, že ich nie je možné rozoznať od reality

Na Twitteri dnes generálny manažér Striking Distance Studios zazdieľal fotografie tvárí, ktoré sa im podarilo vytvoriť v engine hry. Naľavo tak môžete vidieť 3D model priamo z hry The Callisto Protocol, napravo môžete vidieť reálnu fotografiu, podľa ktorej bol model vytvorený. Pozadie a vlasy boli na oboch obrázkoch použité z fotografie. 

Takúto kvalitu by sme mali vidieť aj v The Callisto Protocol na PC, Xboxe a PlayStatione. Ostáva nám už len dúfať, že hra bude obsahovať aj foto mód, vďaka ktorému si budeme môcť takto extrémne detailné modely pozrieť bližšie. 

The Callisto Protocol vychádza 2.12.2022, všetko podstatné nájdete na karte hry

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články