Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Gabe Newell odmietol podpísať ponuku od Microsoftu ohľadom COD na Steame, Microsoftu verí aj bez zmluvy

Gabe Newell je s Philom Spencerom spokojný.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Call-of-Duty_-Black-Ops-3-Screenshot_02

Gabe Newell dnes prilial svoju trošku do ohňa a zaradil sa tak medzi spoločnosti, ktoré oceňujú prístup Microsoftu. Totiž Phil Spencer dnes oznámil veľkú správu - s Nintendo uzavreli zmluvu o tom, že Call of Duty príde na konzoly Nintendo na minimálne desať rokov po tom, čo dokončia obchod s Activisionom. 

Phil Spencer však zároveň povedal, že rovnako budú všetky hry Call of Duty vydávať aj na Steame, minimálne desať rokov. Toto oznámenie okomentoval aj Gabe Newell, majiteľ Valve a Steamu. A to takým spôsobom, že Sony vrazil ďalšiu podpásovku:

"Spoločnosť Microsoft nám ponúkla a dokonca poslala návrh zmluvy o dlhodobom záväzku v súvislosti s hrou Call of Duty, ale my ju nepotrebujeme, pretože
a) nie sme zástancami toho, aby sme od akéhokoľvek partnera vyžadovali zmluvu, ktorá ho zaväzuje dodávať hry v službe Steam do ďalekej budúcnosti
b) Phil a herný tím spoločnosti Microsoft vždy dodržali to, čo nám sľúbili, takže veríme ich zámerom
c) myslíme si, že spoločnosť Microsoft má plnú motiváciu na tom, aby bola na platformách a zariadeniach, kde chcú byť aj hráči Call of Duty."

Gabe Newell v podstate povedal, že Phil je seriózny človek a pre spoluprácu s Microsoftom nepotrebuje žiadne zmluvy. Proste im verí. To je ďalší faktor, ktorý zaváži pri posudzovaní obchodu úradmi. 

Je to však ďalší náznak toho, že Sony nedokáže za žiadnych okolností akceptovať ponuku Microsoftu, v žiadnom prípade sa nechce vzdať značky Call of Duty a v tomto všetkom je Sony úplne samé. Žiadna iná spoločnosť ich zatiaľ nepodporila. 

Call of Duty Nintendo Switch

Microsoft prinesie Call of Duty na Nintendo

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry