Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Gears of War: E-Day ukázal takú kvalitu, že aj Geoff Keighley si myslel, že ide o CGI

V skutočnosti je to real-time.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Gears of War: E-Day Dom Santiago

Xbox na konci svojej konferencie oficiálne oznámil novú hru Gears of War. Gears of War: E-Day je prequel k prvej hre a odohráva sa 14 rokov pred udalosťami Gears of War. Uvidíme, ako sa s inváziou Locustov vysporiadajú Marcus Fenix a Dom Santiago.

Vývojári tento trailer vytvorili priamo v engine hry, v real-time, s assetmi, ktoré hráči môžu očakávať vo finálnej hre. Geoff Keighley však tento trailer nesprávne označil za "CGI vytvorené podporným štúdiom Blur".

Opravil ho jeden z hlavných grafikov v Blizzarde, ktorý sa zaoberá tvorbou CGI trailerov: "Dovoľte mi to preformulovať trochu lepšie... úžasný diel Gears, ktorý ste práve videli, bol FULL REALTIME. S modelmi v reálnom čase, textúrami, prostrediami atď. Všetko v rámci Unreal Engine 5. Povedať, že to bolo „CG od Blur Studio“, znižuje všetky technické úspechy, ktoré ste si pravdepodobne nevšimli lebo to bolo až príliš dobré. Aj keď to vyzerá ako ďalší predrenderovaný CG kúsok od Blur, v skutočnosti to bolo majstrovské dielo v reálnom čase využívajúce assety v hre a RT osvetlenie v rovnakom engine, v akom budete hru hrať."

Update 12.6.2024:

GameSpot priniesol vyjadrenie vývojára priamo z The Coalition, ktorý upresnil, ako bol trailer vytvorený:

"Trailer na Gears of War: E-Day vznikol v spolupráci medzi The Coalition, Blur Studios a GNet vyvinutými pomocou herných modelov, textúr a prostredí - všetko natočené v Unreal Engine 5. Nebolo to natočené v reálnom čase, ako to niektorí tvrdia." Potvrdil tak, že trailer je síce v engine hry, ale nie v real-time

Pokračovanie pôvodnej správy:

Vývojári svoj technický pokrok komentovali na blogu Xbox:

"E-Day nebude len zázrakom hrateľnosti a rozprávania príbehov, ale aj technológie. Vývoj hier prešiel od prvej hry Gears of War dlhú cestu a The Coalition, vybavená Unreal Engine 5, je pripravená naplno využiť túto evolúciu na stanovenie nových štandardov v technickej zdatnosti.

Keď bol vydaný pôvodný Gears of War, jeho trailer „Mad World“ nebol ničím iným ako zázrakom. Bol renderovaný úplne v engine a nastavil nový štandard pre to, čo mohli hráči očakávať priamo od svojho herného zážitku – rarita v čase, keď priepasť medzi filmovými trailermi a skutočnou grafikou hry bola pozoruhodne široká."

Ak ste tento nový trailer nevideli, zamierte do našej novinky, kde si ho môžete pozrieť v 4K rozlíšení.

Gears of War E-Day Trailer

Gears of War: E-Day odhalený prvým trailerom!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry