Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Google ukončí službu Google Stadia v Januári 2023

Streamovacia služba internetového giganta neprerazila.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

29. September 2022

Google Stadia

Google, jedna z najväčších technologických firiem na svete, vypne svoju streamovaciu službu Google Stadia. Stane sa tak už 18.1.2023, takže hráči majú na odohranie svojich zakúpených titulov ešte niekoľko mesiacov.

Google vráti peniaze za všetky nákupy hardvéru aj softvéru, ktoré boli spracované cez Google Store obchod. Ceny hier na Stadiu boli takmer rovnaké s cenami retailových predajcov, od 20 do 60 dolárov. Majitelia týchto digiálnych verzií si ich však mohli zahrať kdekoľvek s pripojením na internet priamo v prehliadači.

Google službu Stadia spustil v roku 2019, no už v roku 2021 zavrel divíziu, ktorá mala na platformu vyvíjať hry. Treba však uznať, že Googlu sa podarilo prilákať množstvo veľkých vydavateľov a na Stadii ste si mohli zahrať Cyberpunk, Assassin's Creed aj Doom Eternal.

Stadia o zákazníka na trhu cloudového hrania bojovala proti Game Passu od Microsoftu, Amazon Luna a PlayStation Now od Sony. Predplatné Stadia Pro stálo 10 dolárov mesačne, čo je aktuálna cena za Game Pass s omnoho väčšou knižnicou hier.

Streamovaciu technológiu Stadie však Google neplánuje zahodiť do koša. Ako vysvetľuje v blogu, využije ju na platformách YouTube, Google Play a tiež v AR vývoji.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený