Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Google ukončí službu Google Stadia v Januári 2023

Streamovacia služba internetového giganta neprerazila.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Google Stadia

Google, jedna z najväčších technologických firiem na svete, vypne svoju streamovaciu službu Google Stadia. Stane sa tak už 18.1.2023, takže hráči majú na odohranie svojich zakúpených titulov ešte niekoľko mesiacov.

Google vráti peniaze za všetky nákupy hardvéru aj softvéru, ktoré boli spracované cez Google Store obchod. Ceny hier na Stadiu boli takmer rovnaké s cenami retailových predajcov, od 20 do 60 dolárov. Majitelia týchto digiálnych verzií si ich však mohli zahrať kdekoľvek s pripojením na internet priamo v prehliadači.

Google službu Stadia spustil v roku 2019, no už v roku 2021 zavrel divíziu, ktorá mala na platformu vyvíjať hry. Treba však uznať, že Googlu sa podarilo prilákať množstvo veľkých vydavateľov a na Stadii ste si mohli zahrať Cyberpunk, Assassin's Creed aj Doom Eternal.

Stadia o zákazníka na trhu cloudového hrania bojovala proti Game Passu od Microsoftu, Amazon Luna a PlayStation Now od Sony. Predplatné Stadia Pro stálo 10 dolárov mesačne, čo je aktuálna cena za Game Pass s omnoho väčšou knižnicou hier.

Streamovaciu technológiu Stadie však Google neplánuje zahodiť do koša. Ako vysvetľuje v blogu, využije ju na platformách YouTube, Google Play a tiež v AR vývoji.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry