Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Grounded vychádza zajtra v plnej verzii, má slušné hodnotenia

Okrem toho, že na Steame patrí k najhranejším titulom.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

26. September 2022

Grounded

Talentované štúdio Obsidian Entertainment už zajtra vydáva do plnej verzie svoju hru Grounded. Tú si hráči na Steame, na Xboxe alebo na Microsoft Store (Xbox app) mohli užívať už v early access verzii od roku 2020.

Za tento čas na Steame hra nazbierala cez 26-tisíc recenzií s hodnotením až 88%. A už v early access verzii ju pravidelne hráva niekoľko tisíc hráčov naraz. Už zajtra sa však hráči dočkajú finálnej verzie, pretože Grounded vychádza na PC a Xbox.

Hra dnes dostala aj recenzie, na Metacritic si vyslúžila 81%. Recenzentom sa páči miniatúrny svet Grounded, nový príbehový režim a množstvo zábavy v sandboxovej hrateľnosti, pretkanej RPG prvkami. Najlepšie na tom je, že si Grounded môžete vychutnať v coop. Kritike sa však nevyhli niektoré dizajnérske rozhodnutia, napríklad absencia rýchleho cestovania po mape.

Grounded vychádza zajtra na PC a Xbox, hru v plnej verzii nájdete aj v Xbox Game Pass.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Grounded – Full Release Announcement Trailer - Xbox & Bethesda Games Showcase 2022

Grounded – Full Release Announcement Trailer - Xbox & Bethesda Games Showcase 2022

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články