Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

GTA 5 predalo 180 miliónov kusov, RDR2 má už 53 miliónov

Zlatá baňa pre Rockstar.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Michael GTA 5

Grand Theft Auto 5 bude tento rok v Septembri oslavovať rovných desať rokov od vydania. Hra totiž najskôr prišla na Xbox 360 a PS3, potom na PS4 a Xbox One, potom na PC, potom na PS5 a Xbox Series X.

Celkovo sa predalo neuveriteľných 180 miliónov kusov GTA V na všetky platformy. To je o 5 miliónov viac za posledný štvrťrok obchodného roku spoločnosti Take-Two Interactive. GTA si toto tempo, teda 3-5 miliónov predaných kusov za štvrťrok, drží prakticky od svojho vydania.

GTA 6 Screenshot 5

Rumor: Rockstar orezáva GTA 6, aby stihli vydanie v roku 2024

Take-Two zároveň oznámilo predaje hry Red Dead Redemption 2, ktoré rozhodnie nie sú na zahodenie. Od vydania v roku 2018 hra predala 53 miliónov kusov, takže okolo 10 miliónov kusov ročne.

Hoci Take-Two hlási zvýšenie tržieb o 53% na 5,35 miliárd dolárov, čistý zisk klesol a firma vykázala ročnú stratu 1,12 miliardy dolárov. CEO spoločnosti, Strauss Zelnick predpokladá, že v roku 2025 budú tržby 8 miliárd dolárov a to "vďaka vydaniu niekoľkých prelomových titulov, ktoré v hernom priemysle nastavia latku."

GTA 6 tak vyjde medzi 1.4.2024 a 31.3.2025.

GTA 6 Screenshot 15

Prvé screenshoty z GTA 6 - Vyzerá to na next-gen titul?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články