Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

GTA 5 predalo 185 miliónov kusov, RDR2 má už 55 miliónov

Zlatá baňa pre Rockstar pokračuje.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
gtav4

17. Septembra 2023 to bude presne 10 rokov, odkedy sa na pultoch obchodov objavila hra s názvom Grand Theft Auto 5. Znie to neuveriteľne, no hra odvtedy predala už viac ako 185 miliónov kusov. To znamená, že za posledné tri mesiace (1. Apríl až 30. Jún) predala hra ďalších 5 miliónov kusov. To je jednoducho neuveriteľné.

Neuveriteľnejšie je akurát to, že hra si predaje na úrovni 3-5 miliónov za štvrťrok drží prakticky od vydania a nič nenaznačuje tomu, že by predaje mali spomaliť. Ostatne, predajom dosť pomáha to, že GTA 5 kúpite okrem PC aj na troch (!!!) generáciách konzol.

GTA 6 Screenshot 5

Rumor: Rockstar orezáva GTA 6, aby stihli vydanie v roku 2024

Darí sa aj Red Dead Redemption 2. To sa síce nepredáva tak dobre, ako GTA 5, no stále predalo nezanedbateľné 2 milióny kópii. Celoživotné predaje sa tak prehupli cez hranicu 55 miliónov kópii. Tiež veľmi pekné číslo.

Dnes to vyzerá tak, že zatrhnúť predajom GTA 5 môže akurát tak samotný Rockstar. A to tým, že vydajú dlhoočakávané pokračovanie GTA 6. To by podľa špekulácií a odhadov malo vyjsť niekedy medzi 1.4.2024 a 31.3.2025.

GTA 6 Screenshot 15

Prvé screenshoty z GTA 6 - Vyzerá to na next-gen titul?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry