Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Horizon Forbidden West Recenzia screenshot 2

Guerrilla Games potvrdila ďalšiu Horizon hru!

Aloy sa vráti v ďalšom pokračovaní Horizon série.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

Štúdio Guerrilla Games na svojich webových stránkach zverejnila nový blog. V ňom informuje hlavne o personálnych zmenách vo vedení štúdia, na skutočná bomba príde na záver.

Ale poďme pekne poporade. Hermen Hulst, ktorý je aktuálne vedúcou osobou Playstation Studios si k sebe stiahol svoju starú známu z Guerrilla Games. Aktuálna vedúca štúdia (nahradila práve Hulsta) a výkonná producentka Angie Smets sa presúva do Playstation Studios, kde bude robiť vedúcu pre rozvojovú stratégiu. Novým vedúcim štúdia Guerrilla Games sa tak stáva Joel Eschler.

Forbidden West Burning Shores LGBT

Ľudia zbombardovali Horizon Forbidden West: Burning Shores negatívnymi recenziami

Horizon 3 je oficiálne potvrdený

To najpodstatnejšie však zaznelo na úplnom konci príspevku, ktorá sa dnes objavil na stránke štúdia. V ňom Angie píše o tom, ako novému vedeniu verí a "ktoré vedie spoločnosť Guerrilla k žiarivej budúcnosti a rozširuje svet Horizon o ďalšie dobrodružstvo Aloy a náš vzrušujúci online projekt". V podstate tak potvrdila tretiu hru Horizon.

To nie je zrejme nič prekvapivé. Ak ste dohrali Horizon Forbidden West (naša recenzia), tak mi zrejme dáte zapravdu, že hra v podstate základné kontúry príbehu a nepriateľa, ktorému bude Aloy v tretej hre čeliť.

Rovnako sa tak dlhšie špekulovalo aj o chystanom online projekte zo sveta Horizon, z ktorého informácie sa z času na čas objavili na internete. Zrejme najvážnejší leak prišiel koncom minulého roka, kedy sa na internete objavil súvislý gameplay z alpha verzie hry.

Horizon Forbidden West multiplayer

Uniklo video z hrania multiplayeru Horizon Forbidden West

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Uniklo video z hrania multiplayeru Horizon Forbidden West

Uniklo video z hrania multiplayeru Horizon Forbidden West

Postavy pripomínajú skôr Fortnite.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Guerrilla Games oslavuje 20 rokov, poznáme predaje série Horizon

Guerrilla Games oslavuje 20 rokov, poznáme predaje série Horizon

Horizon Forbidden West predalo viac ako 8 miliónov kópií.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Vyjde Horizon multiplayer aj na mobily? Naznačuje to nový inzerát od Guerrilla Games

Vyjde Horizon multiplayer aj na mobily? Naznačuje to nový inzerát od Guerrilla Games

Multiplayerové pokračovanie Horizon série na mobiloch? Možno o pár rokov realita

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Horizon Forbidden West - Recenzia

Horizon Forbidden West - Recenzia

Vývojári zo štúdia Guerrilla Games svoju latku nepodliezli. Horizon Forbidden West je viac než skvelé pokračovanie série.